2
fotot
Liisa Pakosta (Teet Malsroos)

"Müra, teeseldud etteheited ja varjatud motiivid," tõrjub Liisa Pakosta mitmelt poolt kajanud kahtlusi, kas ta sai ametisse ikka ausal ja avatud viisil.

Tänasest hakkab uue võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise volinikuna tööle endine staažikas IRL-i poliitik Liisa Pakosta (46). Tema volinikuks valimist saatis skandaalide müra ning kergesti võis jääda mulje, et Pakosta ei saanud ametisse tänu säravale isiksusele ja laialdastele teadmistele, vaid hoopis sobivat karva parteipileti tõttu.

"Olen aastaid poliitikas olnud. Kogu selle aja jooksul pole ma enda kohta kuulnud nii palju laimu ja eksitavat infot kui nüüd," nentis Pakosta, kuid lisas, et samas pole talle kunagi varem ka nii palju toetust avaldatud.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.

Pakosta seab sihiks otsida inimlikes teemades ühisosa eri poolte vahel.

"Praegu on palju sildistamist ja hirme, mõni pelgab noort ema tööle võtta, teisel on hirm naabri nahavärvi pärast. Ühist otsides saame rahulikuma ja võrdõiguslikuma elu Eestis," sõnas Pakosta.

Volinikuna seab ta eesmärgiks aidata kõiki, kes kannatavad diskrimineerimise all. "Kui erivajadustega laste pered saavad abi, lapsevanemad ja puudega inimesed saavad takistusteta ennast teostada, kui töötamiseks ei ole põhjendamatuid vanuselisi piiranguid, kui soolise palgalõhe saab vähemaks - kui üheski neist eesmärkidest saavutan tuntavat edasiminekut, siis on ebavõrdsust selle võrra vähem," seadis Pakosta sihte viieks aastaks.

Ta lisas, et eesmärk on tegutseda enam ennetavalt ja rääkida kaasa ka seadusloomes, et vältida ebavõrdsust tekitavaid paragrahve. "Üks seadusi, mille muutmiseks ma valitsusele kindlasti ettepaneku teen, on vanemahüvitise seadus. Vanemahüvitise saamine peaks muutuma palju paindlikumaks nii, et see sobiks nii lastevanematele, lastele kui ka tööandjatele," ütles Pakosta.

Liisa Pakosta on kuulunud Riigikogu XI ja XII koosseisusu, olnud sotsiaalkomisjoni, kultuurikomisjoni ja Euroopa Liidu asjade komisjoni liige, inimõiguste kaitse eest seisva Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni esimees ning Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee võrdsete võimaluste ja diskrimineerimisvastase komitee liige.

Lisaks on Pakosta olnud vihkamisvastase alliansi liige, esindanud Eesti parlamenti avatud seadusandluse töörühmas, kuulunud Riigikogu inimõiguste toetusrühma ja naiste ühendustesse, olnud aastatel 1999-2001 Talllinna linnavalitsuse haridus- ja rahvusküsimuste eest vastutav liige.

Pakostal on juhtimiskogemus ka erasektorist ja kodanikuühiskonna organisatsioonidest. Ta on seisnud lapsevanemate võrdse kohtlemise eest tööelus, võrdse ligipääsu eest hariduses, teaduses, keeleküsimustes ning kultuuris.

Liisa Pakosta on omandanud magistrikraadi Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonnast, tema uurimistöö teemaks oli lapsevanemluse paradigmade muutumine Eestis.

Praegu kirjutab ta doktoritööd teemal Euroopa Liidu energiadirektiivi rakendamise mõjust kultuuriväärtustele sotsiaalse ebavõrdsuse kontekstis.

2010. aasta oktoobrist ametis olnud Eesti soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise volinik Mari-Liis Sepper lahkus ametist reedel.

Jaga artiklit

103 kommentaari

K
kehakeel  /   01:05, 6. okt 2015
Vaadates seda juurdelisatud pilti... Kas kujutab keegi ette, et niisuguses poosis, käed üleval mingite meesterahvaste õlgadel, laseks end pildistada mõni kõrge riigiametnik? Või, hoidku jumal, seda teeks veel endast lugupidav daam? Mina ei kujuta. Aga Liisa Pakostale ei valmista see mingit probleemi. Veelgi enam. Kogu tema väljakutsuv olek kuulutab: niimoodi demonstreerin ma sallivust kogu tolerantsusproblemaatika suhtes!
E
Eriti Pagostale ja teistele tolerantidele mõned videod vaatamiseks youtubest ning järelemõtlemiseks ...   /   21:28, 5. okt 2015
Schwarzafrikaner vergewaltigen stundenlang eine junge Frau – FREISPRUCH
IS-Kämpfer als Flüchtlinge getarnt bereits in Deutschland
Dramatische Bilder! Das verschweigt die Lügenpresse
Isis Ruotsissa SUOMENKIELINEN TEKSTITYS
ЕВРОПА 05.10.2015 ПОСЛЕ ОККУПАЦИИ ЕС МИГРАНТАМИ, В ЕВРОПЕ НАСТУПИЛА ГУМАНИТАРНАЯ КАТАСТРОФА-Ч1
Хроника гибели Германии: почему европейцы терпят нелегальных мигрантов
Monikulttuurisuuden arkinäkymää (Stockholm)
Kas sellist multikultit ootate ka Eestimaale, vastake?!

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis