Maailm

Putin ja Hollande kohtuvad täna Pariisis: Prantsusmaa kardab Süürias korralagedust (8)

Toimetas Kristin Aasma, 2. oktoober 2015 12:03
Prantsusmaa president Francois Hollande (vasakul) ja Venemaa president Vladimir Putin.Foto: Reuters / Scanpix
Prantsusmaa ja Venemaa presidendid valmistuvad kõnelusteks Pariisis; Prantsusmaa kardab, et Venemaa külvab oma õhurünnakutega Süürias korralagedust.

Nii Prantsuse kui ka USA sõjavägi korraldab Islamiriigi vastu õhurünnakuid. Samas väidab USA, et Venemaa teostab juhuslikke rünnakuid hoopis Süüria opositsiooni vastu. Venemaa aga väidab, et ründab samu grupeeringuid, mida USA juhitud koalitsioongi, kirjutas BBC.

Samal teemal

Moskva teatel võivad rünnakud kesta kolm-neli kuud. Venemaa parlamendi välisasjade komitee esimees Aleksei Puškov sõnas, et USA on vaid "teeselnud" Islamiriigi pommitamist ning ta lubas, et Venemaa tegevus saab olema palju tõhusam.

Samas arvab Süüria opositsioon ja ka teised, et Venemaa rünnakute all kannatab eelkõige Süüria presidendi al-Assadi vastane opositsioon.

Prantsuse president Francois Hollande rõhutab, et "rünnakud, hoolimata sellest, kes neid korraldavad, peavad olema sihitud Daeshi (Islamiriigi araabiapärane nimetus – toim) ja mitte teiste gruppide vastu".

Hollande kohtub Vladimir Putiniga Pariisis täna. Algselt oli plaanis nõu pidada rahupüüdluste üle Ukrainas, kuid nüüd varjutab Ukraina teemat arvatavasti Süüria kriis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee