Maailm

Putin ja Hollande kohtuvad täna Pariisis: Prantsusmaa kardab Süürias korralagedust (8)

Toimetas Kristin Aasma, 2. oktoober 2015 12:03
Prantsusmaa president Francois Hollande (vasakul) ja Venemaa president Vladimir Putin.Foto: Reuters / Scanpix
Prantsusmaa ja Venemaa presidendid valmistuvad kõnelusteks Pariisis; Prantsusmaa kardab, et Venemaa külvab oma õhurünnakutega Süürias korralagedust.

Nii Prantsuse kui ka USA sõjavägi korraldab Islamiriigi vastu õhurünnakuid. Samas väidab USA, et Venemaa teostab juhuslikke rünnakuid hoopis Süüria opositsiooni vastu. Venemaa aga väidab, et ründab samu grupeeringuid, mida USA juhitud koalitsioongi, kirjutas BBC.

Samal teemal

Moskva teatel võivad rünnakud kesta kolm-neli kuud. Venemaa parlamendi välisasjade komitee esimees Aleksei Puškov sõnas, et USA on vaid "teeselnud" Islamiriigi pommitamist ning ta lubas, et Venemaa tegevus saab olema palju tõhusam.

Samas arvab Süüria opositsioon ja ka teised, et Venemaa rünnakute all kannatab eelkõige Süüria presidendi al-Assadi vastane opositsioon.

Prantsuse president Francois Hollande rõhutab, et "rünnakud, hoolimata sellest, kes neid korraldavad, peavad olema sihitud Daeshi (Islamiriigi araabiapärane nimetus – toim) ja mitte teiste gruppide vastu".

Hollande kohtub Vladimir Putiniga Pariisis täna. Algselt oli plaanis nõu pidada rahupüüdluste üle Ukrainas, kuid nüüd varjutab Ukraina teemat arvatavasti Süüria kriis.

Samal teemal

07.10.2015
Putin saatis Süüriasse jõudu juurde
02.10.2015
SÜÜRIA KONFLIKTI OHUD EESTI JAOKS: Herkel kuvab musta stsenaariumi
02.10.2015
Islamiriigi-vastase koalitsiooni avaldus: Venemaa õhurünnakud kütavad ekstremismi
02.10.2015
Ilves Washingtonis: Venemaa tegevus Süürias on asetanud Euroopa riigid raskete valikute ette