Eesti uudised

Ilves Washingtonis: Venemaa tegevus Süürias on asetanud Euroopa riigid raskete valikute ette (29)

Õhtuleht.ee, 2. oktoober 2015 08:44
Foto: Katrin Eliste / Presidendi kantselei
"Venemaa sekkumine Süüria kodusõtta on pannud Euroopa riigid keeruliste välispoliitiliste valikute ette, eriti olukorras, kus sellele on eelnenud agressioon Ida-Ukrainas ja Krimmis," ütles president Toomas Hendrik Ilves eile Washingtonis toimunud Euroopa Poliitika Analüüsi Keskuse (CEPA) konverentsi avapaneelis, kus ta osales koos Läti presidendi Raimonds Vejonis'ega ning mida modereeris Economist'i toimetaja Edward Lucas. 

Välispoliitika hetkeolukorda ja julgeolekupoliitikat kommenteeris president Ilves ka Washingtoni Välispoliitika Initsiatiivi konverentsil. President Ilvese sõnul on selgelt hetke üheks suurimaks rahvusvaheliseks kriisiks olukord Lähis-Idas ja sellest tõukuv massiline põgenike hulk Euroopasse.

Samal teemal

"Euroopal on selge otsustamise koht, mis puudutab kriisi Süürias ja Venemaa tegevust selles piirkonnas. Ühest küljest peab Euroopa Liit jääma kindlaks oma põhimõtetele ja olema solidaarne ning mitte tunnustama Krimmi annekteerimist ja Venemaa sõjalist agressiooni Ukrainas, teisalt kuulsime loetud päevad tagasi Venemaa presidenti Vladimir Putinit ÜRO-s kõnelemas ja loeme uudiseid Venemaa tegevusest Süürias, mis tõstatab küsimuse, kas me võitleme nüüd ühiste väärtuste eest ISIS-e vastases koalitsioonis. Liberaalse demokraatia põhiväärustele tuginevale Euroopale on need arengud selgelt väljakutseks," arutles Eesti riigipea.

Ilves lisas, et Euroopa peab olema solidaarne Lähis-Idast tulevate sõjapõgenike vastuvõtmisel ja aitamisel ning selles valguses on murettekitavaks Euroopas parem- ja vasakäärmuslike poliitiliste jõudude teke, kes ühiskonnas sallimatust õhutavad.

Samal teemal

05.09.2015
VIDEO | Rossija24 ilmateade: ilm Süüria pommitamiseks on suurepärane
05.09.2015
Vene sõjalennuk rikkus Türgi õhupiiri, Türgi reageeris kahe hävituslennukiga
03.09.2015
FOTOD | Eesti IT-valdkonna eestvedajad tutvustasid Maailmapangas e-lahendusi
02.09.2015
Putin ja Hollande kohtuvad täna Pariisis: Prantsusmaa kardab Süürias korralagedust