Kersti SarapuuFoto: Liis Treimann / Postimees
Õhtuleht.ee 2. oktoober 2015 07:43
Riigikogu liige ja ettevõtja, keskerakondlasest miljonär Kersti Sarapuu räägib, miks liisis riigikokku pääsemise järel suure Mercedese luksusdžiibi.

Sarapuu sõidab Mercedes-Benz GL 500 4MATIC-uga. See on võimas V8 bensiinimootoriga masin: 320 kilovatti, nelikvedu, automaatkast, auto maksimumkiirus ulatub 250 km/h.

Masina baashind on samuti muljetavaldav, Silberauto kodulehekülje andmetel 97 260 eurot (koos km-ga).

Kersti Sarapuu ütles, et ta on üle 12 aasta sõitnud selliste parameetritega autodega ning neid vahetanud, kui läbitud on olnud 150 000-180 000 km.

"Paljud riigikogu liikmed on soetanud omale auto, sest liikumisi on palju ning kasutavad liisingumakseid kuluhüvituste realt lihtsalt selle pärast, et mitte esitada erinevaid arveid, tšekke nende poolt teostatud kulutuste osas töös valijatega. Neid kulusid tasuvad nad oma palgast. See on ka minu põhjendus," selgitas ta.

Täispikka artiklit loe Delfi Ärilehest!

Samal teemal

Kommentaarid  (144)

VALIA 4. oktoober 2015 12:26
Vaat kallid kaasmaalasd..... see riigikogu ongi just see koht , kuhu kõik tahaksid minna , aga kõik mee ei mahu sinna . Jaa tõepoolest on nii , et me ei tea veel paljusid asju , mida meie riigiaparadis tehakse . Ma olen juba pensionini eesti riiki teeninud , aga keegi ei mõtle riigikogus meie peale ..... ikka enda tasku on ju lähemal iga uustulnuk vaatab riigikokku saanud , kuidas endale sahkerdada . No jah ega riigikogulased suur tööd seal teegi aga palgad on kosmilised .
Mis meil rahval teha jääb ..... kas valida või mitte , nagunii sätivad vanad kalad ennast suurte lubadustega toompeale ja kui koht käes , siis pole oma rahvale mingit abi ja nüüd siis veel meie toitta need poolenisti terroristidest pagulased , on aja küsimus , kus hakkab olema ka meil siin TERROR ...
Ehh 3. oktoober 2015 23:41
Isegi pole jokk skeem vaid avalik pettus, kui nn. hüvituse saamiseks esitatakse vale dokumente.
Tavaline kesik
Paidekas 4. oktoober 2015 13:16
see on perekond Sarapuule väga iseloomulik !
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS