Maailm

Alternatiiv-Nobeli auhinna saab neli inimest (2)

Õhtuleht.ee, 1. oktoober 2015, 19:33
Vasakult ülevalt - Marshalli saarte välisminister Tony de Brum, Uganda geiõiguste kaitsja Kasha Jacqueline Nabagesera, Kanada inuitide eest võitleja Sheila Watt-Cloutier ja itaallane Gino Strada, kes aitab sõjakolletes arstiabi korraldada Foto: TT NEWS AGENCY
Alternatiivseks Nobeli preemiaks kutsutud Õige Eluviisi auhind (Right Livelihood Award) antakse sel aastal neljale inimesele, vahendas Deutsche Welle.

Auhinna saavad inimesed, kes on maailma inimeste elu paremaks muutnud.

Sel aastal on laureaatideks Marshalli saarte välisminister Tody de Brum ja kõik saarte elanikud, Sheila Watt-Cloutier, Kasha Jacqueline Nabagesera ja Gino Strada ning tema asutatud abiorganisatsioon Emergency.

Samal teemal

De Brum on tuntud tuumarelvastuse vastane ning kliimamuutuste vastu võitleja. Strada on pikka aega organiseerinud arstiabi Afganistani, Sudaani ja teiste pikaajaliste sõjakollete elanikele.

Watt-Cloutier tegeleb Arktikas inuitide õiguste eest võitlemisega. Kasha Jackqueline Nabagesera on seksuaalvähemuste kaitsja Ugandas.

Õige Eluviisi auhinna asutas Eesti juurtega Jakob von Uexküll vastukaaluks Nobeli preemiatele. Auhind antakse inimestele, kes pakuvad võimalikult praktilisi lahendusi inimkonda painavatele suurtele probleemidele, olgu selleks sõjad, inimõiguste rikkumine või keskkonna kahjustamine.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee