Seisukoht

Raev ja meeleheide (10)

Ants Vill, toimetaja, 1. oktoober 2015 17:03
Küüditaja polevat vähemalt oma nägu varjanud, kirjutatakse nende meedias.Foto: Stanislav Moškov
Viimastel päevadel on enneolematult valjult kõlanud raev ja meeleheide. 

Seda valavad käimasoleva kriminaaluurimise ning iseäranis pealinnapea ametist tagandamise asjus välja Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare kaaskondlased, sõltlased ja muud kliendid. Nende meedias on asutud ähvardama raskete tagajärgede, et mitte öelda kättemaksuga uurimist toimetavaid kaitsepolitseinikke. Kuskil kaalutavat juba tänavaile tulekut, ehkki mõistlikum osa erakonnast seda (veel) ei pooldavat. Midagi eripärast on igatahes õhus. Moskvaga (veel) pole (otsesõnu) ähvardatud.

Vaatlejate hinnangul ei ole seekordne ekstaatilisus üldsegi kooskõlas ei kahtlustuste mastaabiga ega ka lähiajalooga: tõsiseid kahtlustusi on ESimehe suhtes olnud ju ennegi. Uurijad olla praegu (ebaametlikult) rahul sellegagi, kui vaid üks neljast, kokku paarisada tuhandet eurot hõlmavast kahtlustusest kohtu välja kannataks.

Selgitus, selline mittefreudistlik, võiks olla: nende ahastus ja raev tuleneb igaveseks peetud maailma kokkuvarisemisest ja paanikast isaliku ettehoolduse kadumise pärast. Või hoopis hirmust – kui lõngakera kerida, milliseid kliente endid kahjustavaid vaklu võib päevavalgele tulla?

Samal teemal

02.10.2015
Edgar Savisaar käib komisjoniga kohut

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee