Eesti uudised

Alandlik Jim, kes avastas imerohu (15)

Tiina Kangro, tiina.kangro@linnaleht.ee, 1. oktoober 2015, 16:51
Jim Humble näitab, kuidas teha MMS-i.Foto: Kaader õppevideost kiriku kodulehel
MMS-i skandaal on pikki aastaid pärast selle maailmas vallandumist jõudnud ka Eestisse. Paljud ei oska võtta seisukohta. On see alternatiivmeditsiin? Võrkturunduslõks? Või globaalne vandenõu? 

Eesti rahvas on jagunenud vaat et kahte leeri. Lisaks tarvitajatele, keda loodetavasti on siiski vähe, püüavad "päästja" tulekut õigustada paljud kõrvaltvaatajadki. Pakutakse, et kogu asja on esile kutsunud meditsiinisüsteem ise, kus haiged ei saa piisavalt abi, või toiduainetööstus, mis mürgitab niikuinii kontrollimatult ega võta samuti vastutust.

Imelist mineraalilahust (MMS ehk Miracle Mineral Solution), olgu ta siis naatriumklorit või pesuvalgendi, püütakse pidada väljapääsuks, kuid pimedusega löödud valitsused, korrumpeerunud teadlased ning kasumiahned ravimikontsernid on teinud selle raskesti kättesaadavaks – seda tuleb osta kas veepuhastuskemikaali nimetuse all tarbekeemiat müüvatelt lehtedelt või siis althõlma kohalike pakendajate-edasimüüjate käest.

Ent kust see saladuslooriga kaetud "imelahus" siis äkitselt meid päästma on ilmunud? Kuna meil on olemas teine imeline nähtus – internet, siis uurisime pisut tagamaid. 

Džungli sügavustes 

Kui lüüa veebiotsingusse märksõna "Inventor of MMS" (e k "MMS-i leiutaja"), saame tuttavaks Panama kübarat kandva umbes 75aastase mehega, kelle nimeks on Jim Humble.* Ka pildiotsing annab sadu fotosid samast mehest, ikka sellesama kaabuga, mis on alati õige nurga all – imago on perfektne. "Mees, kes leiutas patogeene tapva aine ja kinkis selle maailmale!" teatavad loosungid temaga seotud rohketel veebilehtedel.

Lugu ise on aga täiesti jalust rabav. Viibides geoloogilisel luurekäigul Lõuna-Ameerika džunglites, haigestus üks Jim Humble’i uurimismeeskonna liige kõige surmavamasse malaaria vormi. Tegemist oli haigusega, mis tapab mõne tunniga, kui pole käepärast arstiabi. Kuigi kutsung saadeti välja, oli selge, et abi õigeks ajaks kohale ei jõua. Nii ei jäänudki Jimil üle muud, kui käiku võtta ainus kaasasolev vahend – joogivee puhastamiseks mõeldud tilgad.

"Kõigi silme all juhtus nüüd ime – juba paari tunni pärast istus mees lõkke ääres ja naeris südamest kentsaka vahejuhtumi üle, et ta oli just valmistunud surema," võetakse Jim Humble’i veebilehel MMS-i sünnilugu kokku.

Olgu lisatud, et see kõik juhtus 1990. aastate keskel. Ehk siis ajal, mil ekspeditsioonidel ei käidud enam kaugeltki vaktsineerimata, malaariarohtudeta ega esmaabivahenditeta, eriti kui tegemist oli maavarade uurijatega ja lähtemaaks oli USA, nagu siinse juhtumi korral. 

Tundmatu dr Hesselink 

Legend läheb aga edasi. Jim Humble, naasnud kodumaale USA-sse, võttis nüüd südameasjaks tuua päevavalgele kogu tõde MMS-i imeväe kohta. Paar aastat ragistas ta laborites ajusid keemiavalemite kallal ja kui oli veendunud, et käes on parim retsept, pakkis taas seljakoti ja suundus hetkegi kaotamata džunglisse – seekord Aafrikasse, päästma malaariasse haigestunute elusid.

"Jim on terveks ravinud üle 2000 inimese. Veel 75 000 haiget on saanud sama ravi tema misjonäridelt, kellest iga viimse on ta isiklikult välja õpetanud MMS-i kasutama!" teatab teine loosung temaga seotud veebilehel.

Paraku pole need Jim Humble’i ja tema misjonäride imeteod dokumenteeritud ning neist ei saa lugeda kuskilt mujalt kui ainult MMS-i müügiga seotud lehtedelt. Seal on viidatud doktor Hesselingile, kes on 160 teadusartikli autor ja viinud läbi 100 000 teaduslikku katset MMS-iga. Paraku ei tunne maailma teaduse andmebaasid doktor Hesselinki ega ole neis ka dokumenteeritud tema katsetusi.

Lisaks polnud Jim Humble’il tegelikult tarvis MMS-i jaoks rohkelt ajurakke kulutada, sest siiani müüvad ka ta oma veebilehed põhiliselt sedasama, joogivee puhastamiseks mõeldud lahust. "Kahjuks ei saa me teie ostusoovi praegu töödelda, palun klikkige ülal olevale nupule ja teid suunatakse teise kaupmehe juurde," teatab üks e-pood. Nupule klikkimise järel avaneb kosmeetika- ja kodukeemiatoodete müügileht, kus ootabki ees juba kaheksast pudelikesest koosnev veepuhastajakomplekt. 

Raketid ja tuumapommid 

Ent kes see Jim Humble siis tegelikult on? Ainsana globaalses võrgus heidavad tema isikule valgust ta endaga seotud veebilehed. "Ta alustas karjääri lennundustööstuses kosmoseinsenerina. Kuigi ta sellest palju ei räägi, konstrueeris ta kuukulgureid, panustas maailma esimese kontinentidevahelise ballistiliste rakettide süsteemi loomisse, viis läbi tuumapommide katsetusi. Tema koostatud on maailma esimene arvutite, nn lamparvutite ehitamiseks mõeldud manuaal ja just tema pani tööle maailma esimese täielikult arvutiga kontrollitava aparaadisüsteemi maailmakuulsas Hughes Aircrafti lennukompaniis. Ja arvake, mida veel – Jimi leiutatud on isegi maailma esimene automaatne garaažiuks," loeme Jim Humble’it tutvustavalt veebilehelt.

MMS-i imevõime avastamisest tulenevalt ei saa Jim Humble olla kuidagi sündinud varem kui 1940. aastatel. Ajalugu aga teab, et automaatsed garaažiuksed olid Cornell Iron Worksi nime kandva firma kataloogis juba 1906. aastal olemas.

Edasi läheb aga jutt sellele, et MMS-i leiutamisest alates on Jim Humble pühendanud kogu oma elu inimeste ravimisele. Ta on andnud välja raamatuid, tootnud videoklippe, pidanud ettekandeid. Tal on isegi oma kirik – Maailma Loomise II Tervise ja Tervenemise kirik, mille peakorter asub Dominikaani vabariigis ja mille peapiiskop on ta ise. Olgu siinkohal ka öeldud, et Humble’i põhilise veebilehe domeen on registreeritud Islandi registris.

Selline on siis pilt imerohu MMS-i taga. Google’i-eelsel ajastul võis see kõik üsna hästi töötada, kuid mitte enam praegu. Loodetavasti isegi mitte Eestis. 

* Ingliskeelne sõna "humble" tähendab tõlkes "alandlik". Ilmselt on tegemist imagoloogilistel põhjustel võetud müügitööks sobiva nimega.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee