Eesti uudised

Augustis jättis iga Eesti elanik kauplustesse 346 eurot  (13)

Õhtuleht.ee, 1. oktoober 2015 11:23
Foto: Teet Malsroos
2015. aasta augustis oli jaekaubandusettevõtete kaupade jaemüük 454,8 miljonit eurot, seega jäi augustis kauplustesse 346 eurot elaniku kohta, teatas Statistikaamet.

Tööstuskaupade kaupluste jaemüügi kasv aeglustus augustis märgatavalt. Kui juulis kasvas neis kauplustes jaemüük eelmise aasta sama kuuga võrreldes 23, siis augustis 15 protsenti.

Müük suurenes kõigil tegevusaladel. Enim suurenes jaemüük posti või interneti teel, kus müük kasvas eelmise aasta sama kuuga võrreldes 40 protsenti.

Keskmisest enam suurenes jaemüük veel ka muudes spetsialiseeritud kauplustes, kus kaubeldakse peamiselt arvutite ja nende lisaseadmete, fotokaupade, raamatute, sporditarvete, mängude ja mänguasjade, lillede, istikute jm (kasv 36 protsenti) ning kasutatud kaupade kauplustes ja väljaspool kauplusi (kioskites, turgudel, otsemüük) (kasv 19 protsenti).

Toidukaupade kaupluste jaemüük suurenes 2014. aasta augustiga võrreldes 3 protsenti.
Mootorikütuse jaemüük suurenes eelmise aasta augustiga võrreldes püsivhindades 9 protsenti, mis oli märgatavalt kiirem kasv kui juulis. Mootorikütuse jaemüügi kasvu kiirenemisele augustis avaldas osaliselt mõju mootorikütuse hinnalanguse kiirenemine. Kui tänavu juulis oli mootorikütuse aastane hinnalangus 11,6 siis augustis 14,4 protsenti.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee