lemmikloom
Maximus pärast uskumatut paranemist. (Varjupaikade MTÜ )

Rahvusvahelise loomakaiste päeva puhul annab Varjupaikade MTÜ juba kolmandat korda välja loomakaitseteemalise tunnustuse "Elmo". 2015. aasta preemia pälvivad kolm Rapla politseinikku: Erik Jõesaar, Arto Durejko ja Alar Smirnov.

Just nende politseinike abivalmis ja oskuslik tegutsemine aitas päästa ühe viimase aja julmima loomapiinamise ohvriks langenud koera Maximuse.

Varjupaikade MTÜ tegevjuhi Triinu Priksi sõnul oli Maximus raskelt piinatud koer, kelle kohta sai Pärnu varjupaik väljakutse Lääne Prefektuurilt. "See on isegi teatav ime, et koljuluu hulgimurru ning üle kogu keha paiknevate haavadega koer on praeguseks nii palju tervenenud, et võiks peatselt oma uude koju minna," rääkis Priks Rapla politseinikele preemia toonud juhtumist.

Varjupaikade MTÜ otsus preemia just nendele politseinikele anda oli täiesti üksmeelne. "Mehed ei täitnud väljakutsele sõites mitte ainult oma otseseid töökohustusi, vaid lisaks sellele aitasid kohapeal igal võimalusel ka meie Pärnu varjupaiga valvemeeskonda," tõi Varjupaikade MTÜ tegevjuht esile politseinike silmapaistvat käitumist.

Priksi sõnade kohaselt oli Maximuse juhtum ideaalne näide korrakaitsjate ja loomakaitsjate koostööst.

Preemia üleandmine toimub 1. oktoobril Rapla politseijaoskonnas.

Preemia saajatele antakse koos tänuga üle ka Tartu kunstniku Siret Rootsi graafilised lehed.

"Elmo" on tunnustus, millega avaldab Eesti suurimat kodutute loomade varjupaikade võrgustikku ühendav organisatsioon Varjupaikade MTÜ omapoolset tänu möödunud aastal loomade kaitsmisel eriliselt silmapaistnud käitumist üles näidanud isikutele.

Jaga artiklit

49 kommentaari

K
kahjuks  /   21:34, 2. okt 2015
jõuavad ainult vähesed loomade piinamised avalikkuse ette. Samamoodi ei ole paljud loomad üldse mingit hoolitsust saanud nt. toit, vesi, vaktsineerimine, ravi jne. Võetakse kutsikas või kassipoeg ja jumala hoolde ta jääb. Olen teada andnud loomakaitsjatele halvasti koheldud koerast ja sinnapaika see jäigi. Lõpuks tõin selle koera joodiku käest ära ähvardusega, et ta ei täida seadusi. Koer on kannatanud ja sellest tulenevalt haige. Vajab ravi ja erilist hoolt. Kas ei võiks rohkem tähelepanu pöörata kõikidele teadetele, mis loomakaitse selts saab?

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis