Raul OreškinFoto: Gabriela Liivamägi
Õhtuleht.ee 1. oktoober 2015 09:31
Tartu Uue Teatri kaheksandal hooajal alustab teatridirektorina Raul Oreškin, kes tagandati mullu kultuuriministeeriumi asekantsleri kohalt, sest ta jäi toidupoes vargusega vahele.

Tartu Uus Teater on kaheksa tegutsemisaastaga kasvanud ning jõudnud punkti, kus tuleb hakata rohkem tähelepanu pöörama erinevate protsesside teadlikule juhtimisele, mis ei ole otseselt seotud teatritegemisega (nagu näiteks finantsid, haldusküsimused, teatrimaja rekonstrureerimine).

Seetõttu otsustas Tartu Uus Teater oma ridasid uuel hooajal laiendada. Alates oktoobrist asub Tartu Uue Teatri direktori kohale Raul Oreškin, teatas teater.

Ivar Põllu, Tartu Uue Teatri varasem juht ning asutaja, asub nüüdsest kunstilise juhi kohale.

Oreškin keskendub muu hulgas teatrimaja rekonstrueerimisele. "See on tänu muinsuskaitsealastele piirangutele omaette väljakutse, aga kuna ma olen varasemalt kokku puutunud mitmetele muinsusväärtusega hoonetele uue funktsiooni andmisega ning olen nende kordategemiseks leidnud ka rahalise katte, siis pean seda ülesannet igati realistlikuks," rääkis teatri uus juht.

Raul Oreškin on kõrghariduse omandanud noorsootöö erialal Tallinna Pedagoogilises Seminaris ja õppinud Tartu Ülikooli magistriõppes haldusjuhtimist. Oreškin on varasemalt töötanud Tartu linnavalitsuse kultuuriosakonna ja noorsooteenistuse juhatajana, Kultuuriministeeriumi kunstide asekantsleri ning Tartu Loomemajanduskeskuse tegevjuhina. Samuti on Raul Oreškin sel suvel oma teist tegevusaastat tähistanud Voronja suvegalerii eestvedaja.

2014. aasta detsembris sattus Oreškin näppamisskandaali, varastades Tartu kaubamaja toidupoest jäätise, veinipudeli, pähklid ja päikesekreemi kogukahjus 55 eurot. 

Turvatöötaja pidas Oreškini kinni, kaup tagastati kauplusele ning politsei alustas mehe suhtes väärteomenetlust. 14. jaanuaril määras politsei mehele kiirmenetluses karistuseks rahatrahvi 40 eurot. Samuti kaotas Oreškin seetõttu töö kultuuriministeeriumis.

"Mul on väga kahju, et olen teid kõiki alt vedanud, kuna sain hakkama vääritu teoga," on Oreškin oma Facebooki-lehel kirjutanud.