Maailm

Kas tõesti on sõda Ida-Ukrainas lõppenud?

Õhtuleht.ee, 1. oktoober 2015 08:27

46 KOMMENTAARI

a
Andrei Kiisler/ 1. oktoober 2015 18:26
Sõjatehnika eemale viimine pole veel sõja lõpp. Sõda lõppeb siis kui on sõlmitud rahu ning kõik sõjaväed lähevad koju.
Teiseks, milliseks siis jääb Donetski ja Luganski Vabariikide staatus? Kas nad jäävad Ukraina koosseisu või nõuavad edaspidi iseseisvust? Ilma selleta konflikt ei lõppe.
m
Mis küsimus -/ 2. oktoober 2015 15:05
Aga milleks peninukkidele Karjalat vaja oli ja mis sellest Ugrilaste maast saanud on?
Mahajäetus ja laga - mida sa blatnoide impeeriumi ootad? Mõtle huvidele, siis saavad paljud asjad selgeks.
k
Kulukas sõda./ 1. oktoober 2015 18:06
Ukrainas Janukovitši mahavõtmine ja Porošenko ( endise nimega Valtsmann) asemele upitamine läks lääneriikidele oodatust kallimaks maksma. Senikaua kui Maidani kaikameestele tuli 10$ päevapalkasid maksta saadi hakkama. Ukraina kodusõda nõudis aga miljardeid. Isegi superriik USA ei tulnud oma eelarvega välja. Obama pidi kongressilt üha uuesti raha juurde manguma.
Nüüd Putini ja Obama kohtumisel olid trumbid Putini käes. Islamipõgenikud ujutavad €uroliidu riigid üle. Putini piirid aga peavad. Kes üle hakkab trügima kaotab kohvri. Toidukaupade embargo tõttu kaotame rohkem meie kui Venemaa. €uroliidu pangad on Kreeka võlgade tagasisaamisega hädas. Venemaa võib rahulikult oodata ja lasta endale lääneriikidel häid pakkumisi teha.
b
Bla/ 1. oktoober 2015 19:10
Totaalne jamps! Kõige rohkem kaotasid needsamad ida-ukraina elanikud kes seda sõda alustasid/toetasid. Raha saab asendada aga surnud inimesi mitte. Eriti naiivne on väita et USA riigieelarve on ohus tänu ukraina sõjale. See, et venemaale põgenikke ei lähe pole mitte tänu heale piirile vaid sellele, et keegi ei soovi sinna vabatahtlikult minna kui on võimalus euroopasse tulla. Venemaal muide kuulutati just välja seadus, mis võimaldab eraisikute pankrotte välja kuulutada. Põhjus selles, et miljonid inimesed ei suuda oma arveid tasuda. Niipalju siis "võidukast" sõjast.
x
xxxx/ 1. oktoober 2015 19:18
Need kes sõda alustavad ei istu kaevikus vaid kaugel tagalas parlamendis või
riigiduumas.Muuseas Ukraina sõjatehaste omanikering teenis samuti kena kopika
ja ka seal hulgas on väga kõrgeid riigiametnikke.
n
Nipik/ 2. oktoober 2015 06:40
Need 6000 tsiviil-hukkunut on Putini hingel.... Küll saabub kunagi kohtumõistmise päev!
l
Loomulikult/ 2. oktoober 2015 18:06
.. on kannatajad Ukraina rahvas. Oligarhide võimuvõitluses kukutati küll euroskeptik Janukovitš kuid Ukraina rahvas ei ole nõus oma maad Euroliidu direktiivide alla painutama. Küllap Merkelil on plaan tapetud Ukrainlaste asemele pagulased sisse viia.
k
Kulukas sõda./ 1. oktoober 2015 18:06
Ukrainas Janukovitši mahavõtmine ja Porošenko ( endise nimega Valtsmann) asemele upitamine läks lääneriikidele oodatust kallimaks maksma. Senikaua kui Maidani kaikameestele tuli 10$ päevapalkasid maksta saadi hakkama. Ukraina kodusõda nõudis aga miljardeid. Isegi superriik USA ei tulnud oma eelarvega välja. Obama pidi kongressilt üha uuesti raha juurde manguma.
Nüüd Putini ja Obama kohtumisel olid trumbid Putini käes. Islamipõgenikud ujutavad €uroliidu riigid üle. Putini piirid aga peavad. Kes üle hakkab trügima kaotab kohvri. Toidukaupade embargo tõttu kaotame rohkem meie kui Venemaa. €uroliidu pangad on Kreeka võlgade tagasisaamisega hädas. Venemaa võib rahulikult oodata ja lasta endale lääneriikidel häid pakkumisi teha.
l
lugeja/ 1. oktoober 2015 16:19
Sõda lõppeb siis kui Ida-Ukrainasse toodud vene relvad tagasi Venemaale viidud,kui vene sõjaväelased, kes olevat nagu ,,puhkusel,, viibijad,ka tagasi tagasi toodud,kui.......................!! Ah mis me targutame,ei lõpeta Venemaa Ida-Ukraina okupeerimist,lihtsalt tõesti väike paus uute ootamatusteni!! Muide,Ukraina presidendi ja Raada valimised võideti rahva suure toetusega. Eks Ukrainas,eriti Ida-Ukrainas, ka tegutsev venemeelsete leer,nö. separatistid, kes ajab oma propagandat ja mõjutab lihtsameelseid!! Selgema pildi saamiseks hea vaadata nii lääne kui vene kanaleid!
a
arvaja/ 1. oktoober 2015 17:17
Kim jung bunni valis ka rahvas, Maidan aga korruptioonivaba uut valitsust mida kohe kindlasti ei tulnud. Ma pole isegi VikiLeaksis näinud midagi vene sõjaväest UKR. Loodame ainult külmale talvele ja siis Porošenko põlvili musitab puutni kätt ja gaasi torukesst
a
arvajale/ 2. oktoober 2015 16:10
Vaata et sa ise varsti putini *Unni ei musita.;)
m
Mõni on siin nii tark/ 1. oktoober 2015 15:58
Et muus ei oskagi , kui teist lolliks ja idioodiks sõimata. No ei tea,kust ta sõna IDIOOT üldse teab,see kaunis raskevõitu,aga mõtlematu ei mõtlegi, tema vaid sõimab. Ise oled loll ajupestud idioot, kellel omi mõtteid polegi ja pikim lause,mida kirjutada oskad, on SINA OLED LOLL! Aga see pole lihtsalt ilus.las igaüks mõtleb ja ütleb,mida tema arvab, võibolla just Sina eksidki
a
arvatavasti nii ongi/ 1. oktoober 2015 15:53
...rahvusvaheline survestatus kiskus venemaa hoopiski uude ahelasse. See UK oli vaid kondiproov.
u
UK? United Kingdom?/ 2. oktoober 2015 00:38
Kui tahad tarka mängida, tee endale riikide lühendid selgeks (Ukraina - UA).
u
usakad/ 1. oktoober 2015 15:50
Voiksite Bocki taga targutajd uurida,et USA kaskis jama lopetada.Neil on nyyd Syyria pohiteemaks.
i
Indrek/ 1. oktoober 2015 15:47
Asi on selles, et enam ei maksta ja kordi tasuvam on sõdida Süürias.Tulemas on talv ja pole mingit isu veeta aega külmas ja kaevikus, kui samal ajal teenistus on tunduvalt suurem ja tingimused paremad.Kogu see separtistide kamp kolib lihtsalt minema Süüriasse(Vene enda uudised). Ida - Ukraina jääb vanajumala hoolde

o
Ott/ 1. oktoober 2015 15:22
Mis seal's ikka, las ta siis olla Õhtulehe jaoks kodusõda.
j
Jätke see VENEMAA rahule/ 1. oktoober 2015 12:34
Venemaa tahab vaid RAHU,aga Ameerikaon igalt poolt lahkunud nii,et maha jääb laostatud maa, Ameerika on maailma kurjajuur ja ka meie maa vallutamine moslemite poolt on nende kitutustöö, väga peenelt läbi mõeldud
o
1. oktoober 2015 13:31
Oled täielik idikas ja pealegi ilma ajudetta! Venemaa ja rahu?????
a
Andrei Kiisler/ 1. oktoober 2015 18:23
"Oled täielik idikas ja pealegi ilma ajudetta! Venemaa ja rahu?????"
Peegel-peegel seina peal...
õ
Õige on mitte rahule jätta,/ 2. oktoober 2015 15:10
vaid adekvaatselt tegeleda nii ida- kui ka läänejõududega! Vaid nii näeme ikka TERVET pilti, muidu na poolik tõde koguaeg, mis on ju kõige hullem vale..
r
rahu/ 1. oktoober 2015 11:38
on see mida kõik rahvad ihkavad,ainult suurriigid on huvitatud ,et kusagil käiks võimuvõitlus.Miks ei arvestata rahvaste tahet.Hispaanias kataloonia tahab eralduda ,ei mingit sõda vaid rahvas avaldab oma arvamust ja tahet ,miks ei kasutata seda ka mujal.Ka süürias ei peaks õõnestama seaduslikku valitsust,kui see kukub haaravad võimu mässulised ja tapatalgud jätkuvad.Kuid ega ei suuda ei venemaa,ega ka USA tagada ja lõpetada sõda seal.See ju näha afganistaanis,mässajate väed on tugevamad kui riiklik ,ei lõpe neis sõjad iialgi,tundub et muud neil teha polegi ainult sõdiks ja tapaks ,see nende põhitegevus.
r
Rahu muidugi,/ 2. oktoober 2015 15:11
aga uuri HUVISID. Huvid on ka sõdade taga. Näiteks relvatööstuse huvides on IGASUGUNE SÕDA.
a
1. oktoober 2015 11:15
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
s
SIIM/ 1. oktoober 2015 12:49
Ilmselt vaatame Anna Ivanovnaga erinevaid teleprogramme. Saan aru, et Moskva sellest lennukist erit palju rääkida ei armasta. Aga lääne kanalitelt olen ma seda küll nägema-kuulma juhtunud. Mis puutub vaenuõhutamise keelustamisesse, siis siin on tegemist Eesti sisese seadusega. Soovitaksin sellel sallivuse teemal minna ja seda kuulutada Moskvas, kus teisitimõtlejad trepikodades või sildade juures maha kõmmutatakse.
k
Kui tahad tõele lähemale jõuda,/ 2. oktoober 2015 15:15
tuleb vaadata-kuulata-lugeda võimalikult paljude riikide programme. Vaenuõhutamisest me ei pääse, aga HARIDA saab end igaüks küll, et vähemalt lausjama ära tunda. Teisitimõtllejaid muide, ei sallita ka teistes riikides.
j
Juhan/ 1. oktoober 2015 10:51
Seal ei ole ju Kiiev sõnul sõda olnudki! Käimas vaid terroritõrje operatsioon! Sõda tähendab mingit konkreetset rahvusvahelist mõistet ja sellega kaasnevaid tegevusi.
p
proua/ 1. oktoober 2015 12:02
Mis sa seletad siin igasugu jama! Kiiev on korduval maailmale öelnud, et sisuliselt käib Ida-Ukrainas sõda.
V
!!!/ 1. oktoober 2015 10:04
Vana nali. Donetsk unustab nagunii mõned oma patareid ära viia ja alustab pärast seda, kui Kiiev on enda relvad ära viinud, taas hoogsat pealetungi.
u
1. oktoober 2015 09:48
Ukrainal on sõda vaja sest muidu teised riigid ei toeta porosenko maffiat ja rahvas tuleb maidanile .
K
???/ 1. oktoober 2015 10:06
s
sulle kriipsujuku 09:48 / 1. oktoober 2015 10:24
on vaja hullumaja.Kõigi sinna juurde kuuluvaga.Pikakäistega särk kõigepealt,et oma putinoidiiba ei saaks levitada.
o
ohoo, või/ 1. oktoober 2015 09:41
S
!!!/ 1. oktoober 2015 10:05
See on rohkem just nagu Venemaa korraldatud hübriidsõda. Kodusõja jutt on vaid eksitav kattevari.

r
rainer / 1. oktoober 2015 09:35
kui kõik on nii nagu meie propagandamasin väidab, miks siis Ukraina allkirja andis ja kokkuleppega nõus oli. Miks peaministri parteil on 2% ja presidendi omal 12 % elanikkonna toetus.
U
@rainer/ 1. oktoober 2015 17:14
Ukrainat ei huvita mingid kokkulepped terroristidega ja ta ei täida neid nii kui nii .
s
1. oktoober 2015 09:19
see polnud mingi kodusõda, vaid venemaa vallutussõda!
g
GS/ 1. oktoober 2015 10:05
Venelastel ei ole lihtsalt rohkem jõudu.
Hetkel jõud rakendatud Süürias.
Loogiline.
m
mina/ 1. oktoober 2015 09:17
.... venelane ei anna enam relvi ja sõdureid(rohelisi mehikesi) ,sest aur läheb mujale!
i
Indrek2/ 1. oktoober 2015 09:02
Putleril pole lihtsalt ressurssi kahes kohas sõdimiseks, nüüd on aeg "ukropitel" pealetungile asuda.
u
uurer.33/ 1. oktoober 2015 09:02
Vast väheneb Süüria sõja tõttu Venemaa "huvi" Baltimaade vastu. Ukraina saab ehk rahulikumalt hingata ja Venemaa vajab ka kunagi liitlasi (Ukraina on arveststav) kui Süürias läheb nii nagu omal ajal
Afganistanis.
v
1. oktoober 2015 09:54
Venemaa pelgab siit hoopis NATO pealetungi, sõjaohu piirkond on siin igal juhul.
i
Indrek2/ 1. oktoober 2015 11:09
Läheme siis pagulasteks!
l
lord/ 1. oktoober 2015 14:02
sa oled lihtsalt loll, et sellist jama kirjutada
l
loll on see,/ 2. oktoober 2015 15:20
kes mõelda ei oska, vaid USUB midagi.
n
Naljamees/ 1. oktoober 2015 16:57
Ukraina ei andesta venemaale seda mitte iales! Slava Ukraina surm vaenlastele!
v
Vaat see on juba "nägija" jutt!/ 2. oktoober 2015 15:19
Hakkab looma maailma poliitilise toimimise arusaama :)