Eesti uudised

Talumees: võtan pagulase kas või oma majja, jätke hooldekodu alles!

Andres Tohver , 1. oktoober 2015 07:00

61 KOMMENTAARI

t
To Reform/ 2. oktoober 2015 07:17
Millises maailmas küll sina elad.Kas tõesti arvad,et need ahvid siin tööle hakkavad.EI HAKKA! Hakkavad logelema,oma õigusi nõudma, märatsema ja lõhkuma.Halvemal juhul vägistama ja tapma.
p
Piibe/ 2. oktoober 2015 00:36
Neegreid nõus võtma, aga omaseid Sellilt pelgad.
k
Kulla sõbrad,eluaeg/ 2. oktoober 2015 00:13
...tööd rabanud ja makse maksnud pensionär peab 300 euriga ära elama.Aga kontrollimatu taustaga illegaalide jaoks on pappi küll? Nii hoolib siis praegune valitsus oma rahvast. Isegi meie suur Isa ja demokraatia kants USA teeb tulijale enne põhjaliku taustakontrolli. Miks jookseb tuhandeid eestlasi teistesse riikidesse- meil pole ju sõda? Sest elame palgavaesuses ja riik kulutab enne illegaalidele kui oma rahvale,sulgedes koole ja päästekomandosid. Aga järgmine peaminister tuleb hoopis teisest erakonnast....
p
Putskin/ 2. oktoober 2015 01:33
Kallis sõber, tee silmad lahti ! Kõik me tahame parimat, kuid kahjuks oled unustanud nii Savisaare valitsuse talongimajanduse kui ka ENSV ajad, kui poed olid tühjad. Muidugi on rahulolematus üks suuremaid edasiviivaid jõude, kuid üle oma varju ei ole mõtet proovida hüpata.
Muide, olen ka pensionär ja tean täpselt - kui sa oleks ausalt makse maksnud, ei oleks su pension 300 EUR-i.
k
kodutu neeger/ 1. oktoober 2015 18:28
Võta võta oma majja,aga siis kirjuta ka meile,kui tore on? Kõik on suured lubajad.
v
1. oktoober 2015 21:58
varsti on pea õlgadelt võetud, pagulased elavad nagu prussakad tal seal riigi, meie rahade eest hästi aina rohkem, kui maha ei põleta, ja suurlinna edasi...
p
Putskin/ 2. oktoober 2015 01:42
Mina võtaksin ka rõõmuga, kui mulle iga matsi pealt ainult majutuse eest makstaks noh nii ca 400 EUR/kuus. Kui aga see raha tuleb Eesti Vabariigi eelarvest, siis andke andeks - ei sobi.
p
Pliuhkam/ 1. oktoober 2015 15:11
Antud juhul on lähedal elavate ullikeste näol arvestatava tööjõuga 5euro eest päevas, et kiida lolli ja küll loll rabeleb. Jama muidugi kui odav tööjõud minema viiakse ja tööd mitte armastavad neegrid asemele tuuakse. Nii peab ju sulase palkkama ja sellele veel palkagi maksma
t
to Pliuhkam/ 1. oktoober 2015 16:38
Mis töö siia puutub ?
" Pagulased " ei tule Euroopasse tööle, vaid heaoluühiskonda nautima.
e
Ew/ 1. oktoober 2015 14:07
Raha saab pagulaste pealt teenida. Eestlase pealt ei teeni midagi. Vanainimest, keda surm ei taha, ei taha keegi. See on kõigi meie saatus.
t
to Ew/ 1. oktoober 2015 14:35
Vanainimese pealt teenitakse ka, ega hooldekodud tasuta ei ole.
r
Reform/ 1. oktoober 2015 13:59
Meie vananeva elanikkonnaga Eestile on pagulased hädavajalikud ja Brüssel jääb ka rahule, kui nad vastu võtame!
h
hobune/ 1. oktoober 2015 13:47
Hobuse lõualuu tahab teha Eestist teist Malmö-d,kus toimub vägistamine ,tapmine ,tulistamised palju vägivalda.Nii tore oleks nendega sõdida.

m
Mida loll jutt/ 1. oktoober 2015 13:04
Maarjo poolt. Kuidas saab üks hoolekandeasutuse juht sellist umbluud ajada. Psüühilise erivajadusega inimene ei vaja-talu linnakeskkonda. Neid hakatakse mõnitama, peksma, ahistama. Nad tahavad rutiinset elu, neid ei tohi solgutada see mõjub rängalt. Juba praegu on nad häiritud ja väga mures ainuüksi nende juttude pärast. Mida te ometi teete? Sõnades näidatakse üles nn hoolivust aga tagalik põhjus on raha!!! Vaimupuudega ja skisofreeniahaiged ei vaja postkontorit ega suurt kaubanduskeskust enda lähedale. Nad vajavad rahu ja vaikust ja inimesi kes neid mõistavad ja kellega nad harjunud on. Nad on ju haiged, paigutatdes nad kuhugi suurde keskkonda tekivad vargused (sest raha neil reeglina pole) kauplustest, kodudest. Milleks seda vaja . Neid on väga vähe kes suudavad regulaarselt ja arvestataval tasemel tööd teha. Haiged ootavad järjekorras, et hooldekodusse koht saada ja nüüd tahetakse nemad oma KODUST välja tõsta, need kõige haavatavamad, Raha ja pagulaste pärast. Julm on see hoolekanne.
k
kraaks/ 1. oktoober 2015 13:19
lisaks sellele ei taha ju pagulased maale, seal peab veel talve lund teerajalt ajama voi midagi. linna tahavad, koigi mugavuste peale. voi juhul kui euroopa liit lubab renoveerida selle kodu pagulaste jaoks. siis voiks selel ara renoveerida kyll, lasta pagulastel seal paar kuud elada, et nad seda liiga ara ei jouaks lagastada ja tais s....tuda. ja siis meie hoolelaused uuesti tagasi sisse. selleks ajaks on ehk kindlaks tehtud, et ega nad ikka ei vaja tegelikult asyyli ju midagi, valepassid ja puha. saaks selle toreda skeemiga maja korda oma rahva jaoks. votkem eeskuju kreeklastest ja itaallastest. nemad on kenasti kogu selle lolluse enda kasuks toole pannud. eestlane on aga aus ja tubli, ei oska elada....
m
mari/ 1. oktoober 2015 13:21
teie pagulasedvajavad kohta,kus on tööd ja kaubanduskeskused.vaimselt haiged inimesed seda ei vaja.riigile annab brüssel ju raha,ehitagu oma pagulastele varjupaik.kurat jätke haigete inimeste elukoht rahule.tõprakari
t
to mari/ 1. oktoober 2015 16:43
Pagulased EI vaja kohta, kus on tööd, sest tööle nad nagunii EI lähe ning miks peaksidki, kui niisama suured toetused ja tasuta elamine sülle kukub.
k
Kristiina/ 1. oktoober 2015 14:14
Nii ja naa. Üldiselt vanad hooldekodud on halvad ja ümberkolimine pigem tervitatav. Kuid seda ei tohi enne teha kui uus koht ja tublimatele toetatud elamine ja töö saadud. Siis võib selle vraki edasi anda. Peremajad on sageli linna äärses roheluses.. Vale jutt,et pannakse keset kivimaju elama suure liiklusega tee äärde..Olen ise psüühikaveaga ja vajan tõesti rahu kuid linnakeskond rohelises või paneelmajade piirkonnas on OK. Maal on jube igav ja samuti vajan privaatsust kodus,et toimida. e pole teistmoodi kui tavainimesed ja tunded on samad kui norminteelekt. Samamoodi on erinev inimeste eelistus. Polnud ise süüdi. Vääkoheldi ja diagnoos hilines..
v
vastlakukkel/ 2. oktoober 2015 17:44
Kas Kristiina ikka artikli ka lõpuni luges...koht ju tehtud jupi kaupa ja kohalike abiga korda ning inimestele meeldib seal. Nüüd kui maja tip.top, siis hakkas järsku ka sots. min. huvi tundma... ja pagulasi sinna majutama.... enne oli vastus et raha pole, et maja ja ümbrus korda teha... KRT ....Mis toimub? Tundub et "kaltsupead vallutavad Euroopa ilma püssideta.... Järgmiseks oleme ise Süüria v.Iraa(g)ni piiril varjupaikka otsimas.......
e
EH/ 22. oktoober 2015 11:22
kas meie walitsusse pole mitte fashistimeelsed juba pugenud?
K
???/ 1. oktoober 2015 12:55
Kas sa "Mägra maja" pole lugenud või sellel teemal tehtud laulu kuulnud. Kui võtad mõned oma majja, on varsti terve suguvõsa kah seal. Ja kui hakkad õiendama ning lähed puuküürnike tabori peale kaebama, siis oled rassist kah veel. Lõppkokkuvõttes tuleb lõpuks vahest ehk endal sinna hooldekodusse ära kolida.
l
liilija/ 1. oktoober 2015 17:38
Ja kui võtad nad tööle, siis varsti maksad neile mittemillegi eest, muidu oled rassist. hea kui veel lahti lasta õnnestub, aga kahtlen selles sügavalt..
m
Mees/ 1. oktoober 2015 12:48
Võta ,võta ! Kui tõesti trehvab PAGULANE , siis Sul isegi võibolla veab ja saad tööd tegeva inimese. Suurema tõenäoususega pannakse sulle PUUKPAGULANE elama , ja kui sa korralikult tal tagumikku ei pühi ,siis ta hakkab mässama ja lõpuks võib isegi suures vihas ning allahi nimel miskit põema pista või koguni õhku lasta..................... ja see ei oleks esimane kord.........
t
to Mees/ 1. oktoober 2015 12:57
Sünge, kuid üsnagi tõenäoline sündmuste areng. Ja kui peremees veel jõuluteks kuuse tuppa toob ja jõuluid peab või sealiha ja verivorsti praeb, no siis on küll pahandus majas. Kuidas see lõppeb, ei oska ennustadagi.
t
to Mees/ 1. oktoober 2015 16:46
Euroopasse nüüd küll ei tule mitte ükski " pagulane " sooviga tööle minna.
Euroopasse ainult sellepärast tullakse, et siin suured abirahad ja midagi tegema ei pea.
t
till/ 1. oktoober 2015 12:26
Austraalia ja Jaapan teevad õieti, et pagulasi vastu ei võta. Meil peaks olema ka nulltolerants. Pagulased on äärmiselt madala IQ ga, huvi pärast võiks neile testi teha. Nende puhul räägitakse kirjaoskusest, meil oskavad juba esimesse klassi minevad lapsed lugeda ja kirjutada. Euroopast ei tohiks Eestisse mitte ühtegi pagulast lasta ja Vao küla tuleb samuti tühjaks teha.
a
arvaja/ 1. oktoober 2015 11:42
Olukord muutuks siis, kui me teeme valitsusest ja riigikogust pagulased. Kuni me seda korralagedust pealt vaatame, saavad meist endist varsti pagulased.
Aeg on ärgata!!!
Või on veel vara, magame veel natuke.
m
Manni/ 1. oktoober 2015 10:22
Ida-Virumaal on kortermaju laialt jagada. Viigu pagulased sinna. Raha neil on, las remondivad ise omale majad ja korterid. Kui 1200 km taksoga maha kupatada on murjanite käes käkitegu, asi see endale maja korrastada.
k
Karin/ 1. oktoober 2015 12:10
Kiviõlis lasti kunagi tühje maju õhku. Miks ?
Praegu oleks hea " pagulasi " sinna majutada.
Ise olen ka Kiviõlist pärit, mu vanemad andsid korteri täiesti tasuta ära.
Aga kui vabu kortereid on, siis Kiviõli sobib väga hästi.
s
seda kartulit sedasi veeretades./ 1. oktoober 2015 13:17
Pane nad kuhu tahad, nagu nii paisuvad ja valguvad lajali ja hakkate nende kommete järgi elama, vahet pole kust ohmu otsa lahti laseb.
k
Kiviülilane/ 1. oktoober 2015 13:25
Mis me sulle halba oleme teinud? Miks meile halba soovid? Meie pole oma kodust jalga lasknud, oleme viimased mohikaanlased, me elame siin. Ja ei soovi uue naabri käest sõimata või kolki saada kui oma köögis sealiha praen. Ning tahan, et lastel oleks kooli minnes või sealt tulles turvaline teekond.
t
to Manni/ 1. oktoober 2015 13:31
Miks sa neid migrante meile tahad kaela sokutada? Tulnukad pidid ju kõvad töömehed ja spetsialistid olema, kuid Ida-Virumaal on omalgi üle 5000 töötu. Ja tule muudkui juurde. Mida meil nende "spetsialistidega" peale hakata kui tööd netu? Tööjõud tuleb ju sinna viia, kus on tööd saadaval. Nii et sedasi võttes pigem pealinna kanti. Eriti soovitatav koht oleks Viimsi vald, kus on neid poliitikuid-tolerantsuse jutlustajaid kõige tihedamalt koos. Kõge suurem tihedus 1 riitkilomeetri kohta.
a
arvamus/ 1. oktoober 2015 10:17
Võta jah, kui sul tütar ja tütretütar on, pagulane tahab lisaks sinu peksule ka naistega meelt lahutada, aga ära solva, muidu lõikab peajagu lühemaks.
o
oma kogemused/ 1. oktoober 2015 11:43
ju sul on eredalt meelde jäänud pagulaste kogemused aastast 1945
m
maria/ 1. oktoober 2015 10:16
Tooge pagulased Kiviõlisse, kvartalite viisi kortermaju pakkuda! Aknaid ees küll pole, aga olekski mõnusam prahti välja loopida. Hooldekodude vastu kätt tõsta on selline julmus, et sõnu pole.

v
vanaema/ 1. oktoober 2015 09:33
ei maksa sõnu loopida. või et kohe oma majja võtma.. sa suur Jumal, kas sa, inimene, üldse tead mis sind ees ootab... minu kaastunne juba sulle ette..
e
1. oktoober 2015 10:06
erinevalt sinust ilmselt ei tea ,sest sul on juba keegi kodus, tal veel ei ole
J
/ 1. oktoober 2015 10:45
Ja mida see tähendab? Kui on - sis tema teab, millest räägib, kui ei ole- siis tal kogemusi ei ole ja teada ei saa, kinnisideed ja stereotüübid ei läbe arvesse
p
+2 -9 / +3 -0 / 1. oktoober 2015 11:45
paistab ,et jälle parem käsi ei tea mida teeb vasak
j
julm otsus/ 1. oktoober 2015 09:33
Kurb, kui hooldatavatesse nii hoolimatult suhtutakse.
j
just!/ 1. oktoober 2015 09:00
tegelikult just. pollumehed on rohkelt toetusi saanud liidult. no kasvoi see uhke traktorgi, ju see ka el abirahade eest on ostetud. nyyd on aeg neil siis vastutasuks liidult ka midagi muud vastu votta. votku jooksikud enda juurde. lisaks on maal alati tood, mida teha, kunagi pole aega laiselda ja aifouni
nappida. pangu murjanid toole. kevadel uue hooga, selleks ajaks nad on natuke ka aklimatiseerunud. kuhu pannakse hooldekodu inimesed???? kui nendele ehitatakse uus ja parem, euroremonditud kodu, siis palun. aga kui mitte, siis see neetud eestimaa on omadega totaalselt moraalses mylkas ikka....
j
just! / 1. oktoober 2015 09:31
???? Kust sina tead, et abirahadega? Vaata kui hästi ikka eestlane teab teise eestlase siisetulekuid ja võumalusi! Seekord eksid rängalt :)
Aga ela om kadeduses ja rumaluses edasi, anname sulle andeks.
j
juust/ 1. oktoober 2015 12:18
muig, miks kohe kade? kas ei ole siis pollumehed ysna hasti toetatud euroliidu poolt? ma pakun sulle ju head ariideed lisaks veel. saad omale toojoudu, soodsat veel pealekauba. kas sul on piisavalt tookasi? maal on alati tood, mida teha. lisaks maksab euroliit sulle veel pagulase toidu ja elamise kinni. minu meelest kyll hea idee..... koik oleks onnelikud. lisaks pagulane integreerub niimoodi kiiremini eesti tavadesse ja tookultuuri, pole aega ylejaavat energiat laamendades valja elada. igatepidi hea idee pakuti sulle ja eesti riigile ja asyylitaotlejatele
t
to just 09.00/ 1. oktoober 2015 12:17
Jälle sina oma propagandaga. Sa ka ei väsi.
Ega siis mustad Euroopasse tööle ei tulnud, sellisel juhul oleksid nad läinud kuskile araabiariiki.
Euroopasse tuldigi suure rikkuse ja taevast alla sadavate rahapatakate pärast.
k
kraaks, siiliga/ 1. oktoober 2015 12:33
no vaata, siia tulevad nad nigutnii. me voime nii palju kobiseda kui tahame, aga mamma merkel on nii otsustanud ja meie poliitikud on nii otsustanud. nyyd tuleb vaadata kuidas voimalikult valutult seda asja ajada. et meil ka mingid kasud oleks sees. taksojuhid, pange valmis end, rikkad pagulased tulevad, saate neid hakata soidutama kena raha ees kolgastest tallinna, nagu soomes ja rootsis. maamehed votku nad endale sulasteks. riik maksab veel pealegi. lisaks pagulane peale tublit kevadkylvi voi kartulivottu on suure toenaosusega lainud nelja tuule poole:):). kui jouga ei saa, siis nougat saab. serviti, noh!!
t
to just/ 1. oktoober 2015 12:18
Hooldusalustele ehitatakse uus kodu ? Appi, kas sa oled meeletsegaduses ?
t
Teine külamees/ 1. oktoober 2015 08:58
Nõustun täielikult hr. Rausiga, mis puudutab veel nõrgematele liiga tegemises - kuidagi inetu on ja isegi raskekahurlaste PR abil ülimalt raske õigustada. Muidugi oleks ilus ka sõjale jalgu jäänuid aidata aga selline integreerimine, et kuhugi maakolkasse linnahärrade silma alt ära? Lisaks ei ole keegi ilmselt külaelanike ja/või hooldekodu elanike käest arvamust küsinud. Vägeva on väike küla, kus ei ole isegi nii seltsigi. Ilmselt see ka oluliseks kaalukausiks sai - valitsusele vastuasujaid vähem. On ju Vao külaseltsi esindajad oma tegevustega palju peavalu valmistanud. Minnes nüüd poliitiliseks ja pisut õelaks - reformierakonna koalitsioon võiks vaadata valimistulemusi valdade järgi ja paigutada pagulased sinna, kus reformierakonna toetus valijate näol suurim. Sellega on ju rahva mandaat automaatselt olemas (võtta sarkasmina). Vaevalt Jõgevamaa vallas see enamus olemas.
t
Tõeline eESTI mEES, läheb ise hooldekodusse ja "pagulase" võtab oma majja./ 1. oktoober 2015 08:52
Eks nendes hooldekodudes on ka mugavam ja need tuleb alles jätta tõega omadele. Meil jääb talvel noortelaagrites pinda vabamaks, kas sinna ei võiks neid puhkama panna.
t
tõdemus/ 1. oktoober 2015 08:43
Mis sellest hooldekodust, sest eestimaalased pole prioriteet pagulalste suhtes
a
AA/ 1. oktoober 2015 08:36
Rummu vangla seisab tühjana, paigutagu sinna need pagulased. Lux värk missugune, igaüks saab eraldi toa omale. Tööd jagub samuti nendele, vanad varemed saaks ära lammutada.
p
pole ime/ 1. oktoober 2015 14:46
Isegi Rootsis paigutatakse neid illegaalseid immigrante ja sh ka mõningaid sõjapagulasi nüüd endistesse vanglatesse. Vähemalt on tehtud sellised ettepanekud.
e
eestimaalane/ 1. oktoober 2015 08:15
kui valitsus on otsustanud pagulasi sisse tuua ,toogu ehitagu nendele elamise ,aga oma rahvast keda on niigi vähe ,kes on siin elanud sünnist surmani,töötanud ja kaitsnud oma kodu kõige hullematel aegadel jätke need rahule,igal meie inimesel on õigus siin elada ja surra omal maal oma kodukohas ,oma inimeste seas ,kus tunnevad end turvaliselt.Need pagulased ei tule meid aitama ja toetama ,nad ei tunne meie rahvast ja neil on teised eesmärgid,nad tulevad õnne otsima,ei kohane nad nende oludega ega hakka ka talumehele tööd tegema,sest see on raske.Paigutage sinna kus on tööd ja kõik nendel elamiseks vajalik .
v
1. oktoober 2015 09:28
valitsusel ei ole ju oma raha, see on riigi raha. ja kokkuvõtteks maksame me ise kinni kõik need pagulashäärberid. Elades samalka ajal nõukaaegse ehituskvaliteediga korrusmajades või veel allesjäänud suurt renoveerimist vajavates vanades talumajades. Need murjamid ei hakka tööd tegema, nad usuvad, et tulevadki siia head elu elamanagu neile on valetatud. aga - meie saame omas kliimas j avireledes hakkama, nemad ilmselgelt mitte :). Lihtsalt sellel valitsusel tuleb võtta võimalus raisata rahva raha ja teha oma lausrumalaid otsuseid.

z
zeus/ 1. oktoober 2015 08:11
ORAVABANDE TEGUTSEB ÜLE EESTI,ET EESTI RAHVAST HÄVITADA.
e
Eesti rahvas/ 1. oktoober 2015 11:44
üle Eesti aga tahab Keskerakonda hävitada. Ju siis oravabande on parem.
p
Putskin/ 2. oktoober 2015 03:03
Kindlasti on. Keskid on kogu aeg olnud vaid EESTI RAHVA vaenlased.
m
1. oktoober 2015 07:53
Mis erihooldekodu asukatest saab? Ju siis reforminoored oma "uue maailma" ülesehitamisel katsuvad kähku eutanaasiaseadust ellu viia...
k
kui neid miljoneid siia igatseda./ 1. oktoober 2015 07:42
Sell juhul tuleb aegsalt kitse ,lamba ja nisu, mooni peale üle minna, muud see kraam ei tarbi.
h
heh/ 1. oktoober 2015 07:21
ära loll ole külamees....
mis mõtled et se sul tööd hakkab tegema w....ta paneb enne sind tööle kui ise tööle hakkab
k
Kas see on eestlane sellel pildil? Meil tavaliselt nii noorelt (72) ulliks muidu ei lähe, kui keegi just ei aita./ 1. oktoober 2015 08:56
Oh neid abivajajaid talumehi.
p
päris heh/ 1. oktoober 2015 13:16
Ühesõnaga omad sandid aetakse lageda taeva alla, et pagulastele ruumi teha?