Eesti uudised

TÜLI SIGADE PÄRAST: Rakvere lihakombinaat hakkas sigu importima 

Õhtuleht.ee, 30. september 2015 15:37
Foto: Kristjan Teedema/Postimees
Rakvere Lihakombinaadi omanikfirma HKScan Estonia teate kohaselt hakkavad nad Soomest importima elussigu, kuna Eestis on paljud seafarmid saanud Aafrika katku leviku saanud ekspordikeelu.

Eesti suurim toiduainetööstuse ettevõte HKScan Estonia teatas täna, et impordib neljandas kvartalis Soomest pärit elussigu ligikaudu 10 protsendi ulatuses enda toodangu jaoks.

Samal teemal

"Impordime neljandas kvartalis Soomest elussigu, kuna peame arvestama oma igapäevases töös sellega, et Eestis on sigade Aafrika katku leviku tõttu paljud seafarmid 3. tsoonis ning see omakorda määrab kriteeriumid kuidas sealiha käidelda, lisaks on 3. tsoonist pärit sealihale ekspordikeelud," ütles HKScan Estonia juhatuse esimees Teet Soorm. "Eesti sealiha tootmine on märkimisväärselt vähenenud ja tsoonivabad seafarmid on Eestis enamus kehtivate koostöölepingutega ning selle tõttu on meil vaja lisaks ka väljastpoolt Eestit sigu juurde osta."

Maaeluminister Urmas Kruuse ütles, et kindlasti pole plaan hakata oktoobris Eestisse elussigu importima hea näide seakasvatussektori koostööst kriisi lahendamisel. "Maksumaksjal võib tekkida õigustatud küsimus, kas maksuraha toel hakatakse toetama importsigade suuremahulist sissetoomist," küsis ta.

Riigikogu maaelukomisjoni esimees Ivari Padar pidas samuti ülimalt kahetsusväärseks Eesti suurima sealihatöötleja HKScan Estonia otsust importida sigu Soomest.

"See on uus hoop meie seakasvatajatele. Seakatku pärast kolmandas tsoonis asuvad laudad on sigu täis, kuid töötlejad ei taha kvaliteetset ja täiesti ohutut sealiha. Olukord meie lautades on niigi väljakannatamatu ja siis hakkab Rakvere lihakombinaat Soomest sigu sisse tooma. See oleks nagu kohaliku toidu porri loopimine," märkis Padar.

Padari hinnangul on tegu ka sügavalt moraalse probleemiga, kui Eesti suurim toiduainetetööstus pöörab selja kodumaisele sealihale ja toodangule.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee