Foto: Tiina Kõrtsini
Toimetas Kaspar Käänik 30. september 2015 10:55
Tallinn käivitab oktoobris linnapilti täienisti muutva arhitektuurikonkursi, kuna linnal on plaan ümberkujundada Narva ja Pärnu maanteed Jõe tänavast kuni Vabaduse väljakuni jalakäija ning jalgrattasõbralikuks.

Linnaplaneerimise ameti linnaplaneerija Jaak-Adam Looveer nentis TallinnaTV uudistesaatele, et linnaruum on püsinud muutumatuna 60ndatest aastatest, ent nüüdseks on aeg peatänavale täiesti uus kvaliteet anda, vahendab Pealinn.

"See idee annab inimestele rohkem võimalusi linnaruumi jalgsi nautida," tõdes kesklinna linnaosavanem Alar Nääme.

Liikuvuse ekspert Marek Rannal lisas, et idee kinnitamiseks on ideaalsed autovabad päevad.

Konkurss lõpeb detsembris ning kui kõik sujub plaanide kohaselt, võib esimesi muutusi peatänaval näha juba 2019. aastal.

Samal teemal

Kommentaarid  (5)

oeh 1. oktoober 2015 09:26
Nagu uudisest lugeda sai, hakkab kesklinn olema jalakäija sõbralikum, kuna tehakse autovabu päevi?
Ja seda kujundavad arhitektid?
mumm 30. september 2015 22:41
kesklinn siis antakse kesklinnas elava eliidi ja turistide jalutada. mina elan nõmmel ja tegelikult viimase kümne aasta jooksul olen vist ainult paar korda kesklinnas pikalt jalutanud. täiesti mõtetu üritus, kesklinna muudkui ehitatakse uusi büroohooneid, riigi- ja linnaasutusi, aga keegi ei mõtle kuidas inimene nendeni pääseb. mina edgari tasuta haisvas bussis kesklinna ei sõida, seda enam et sinna-tagasi sõit võtab pool päeva. nii jäävadki "mäed" depressiivseteks magalateks, ehita sinna kasvõi kümme kirikut ja selverit..
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS