Maailm

ÜKSKI PALVE EI AIDANUD: USA-s Georgia osariigis hukati naine, kes lasi armukesel mehe surnuks pussitada (28)

Toimetas Kristin Aasma, 30. september 2015, 10:54
Kelly Gissendaneri toetajd said kuulda naise hukkamisest Georgia osariigis Jacksonis. Reuters / Scanpix
Vaatamata arvukatele armuandmispalvetele hukati USAs Georgia osariigis Jacksoni vanglas naine, kes lasi oma abikaasa enda armukesel surnuks pussitada. Isegi paavst Franciscuse tungiv sekkumine ei suutnud mehetapja hukkamist takistada.

Tegemist oli 47aastase Kelly Gissendaneriga, kes 1997. aastal kavandas edukalt oma abikaasa Douglas Gissendaneri mõrvamise. Ta oli esimene naine 70 aasta jooksul, kes Georgia osariigis surmanuhtlusega teise ilma saadeti. Naine tegelikult enda käega oma meest ei tapnud, vaid julgustas seda tegema oma armukest Gregory Owenit.

Samal teemal

Owen läks hiljem kokkuleppele ning tunnistas Gissendaneri vastu. Selle tulemusel mõistis kohus talle eluaegse vanglakaristuse. Mees võidakse vabastada aastal 2022.

Teisipäeval, veel viimastel tundidel enne hukkamist, esitasid naise advokaadid USA ülemkohtule kolm apellatsiooni, et surmaotsuse täideviimist edasi lükata, vahendas BBC. Gissendaneri kaitsjad väitsid, et naine on vanglas palju muutunud - ta pakub tuge rahututele kaasvangidele ning kahetseb enda kuritegu.

Ka hiljuti USA-d külastanud paavst palus kohust tungivalt otsus uuesti läbi vaadata, kuid teisipäeva pärastlõunal teatas kohus, et ta armu ei anna. Mõni tund hiljem teatas USA ülemkohus, et lükkas tagasi ka kolm hukkamise edasilükkamise palvet.

Endine Georgia ülemkohtu esimees Norman Flether tegi samuti esildise öeldes, et Gissendaneri surmaotsus ei ole proportsionaalne tema toime pandud kuritööga.

Tapetud Douglas Gissendaneri perekond teatas samas esmaspäeval, et Kelly Gissendaneri kohtuotsus on igati õiglane.

Varem oli naise hukkamine kaks korda edasi lükatud: veebruaris jäeti see ära ilmastikuolude tõttu ning märtsis väitsid ametnikud, et surmasüsti mürgisegu oli hägune.

28 KOMMENTAARI

a
Aru ei saa 13. aprill 2016, 16:53
Mis armu ta taga ajas?! Igal juhul julmad inimesed! Kui naturaalset armu ei antud oleks võind kunst armu st. vibraatorigi anda! Milleks armuvalus inimest piinata?!
I
`+++ 1. oktoober 2015, 09:37
Igati õiglane otsus! Paavst ka veel mõrtsukate eest palus! Aga seda tema armukest tapjat ka peaks hukkama! Miks too istuma jäeti?!
Aga tahaks teada mis kombel hukkamine toimus? Kas süsti või muud moodi? Igatahes mõrtsukale - mõrtsuka karistus!
Loe kõiki (28)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee