Siret Kotka Hundisilma talus ajal, mil Edgar Savisaar sai kahtlustuse.Foto: Arno Saar
Eesti Ekspress 30. september 2015 08:16
Alexander Kofkin esitas kaitsepolitseis tunde kestnud ülekuulamisel üllatava väite, miks pole tema ja Edgar Savisaare suhte puhul tegemist altkäemaksuga. 

Eelmise aasta 30. septembril vuras must Audi Pärnust Riia poole - see auto oli startinud Virumaalt Hundisilma talust, sihiks Riia lennujaam.

Auto tagaistmel peitus paarike, kes ei tahtnud mingil juhul tähelepanu: riigikogu liige Siret Kotka ja Keskerakonna esimees Edgar Savisaar.

Savisaar sai prokuratuurilt kahtlustuse korduvas altkäemaksu võtmises, suurettevõtja Alexander Kofkin selle andmises: selle järgi leppisid kauaaegsed sõbrad Kofkin ja Savisaar mullu juunis restoranis Balalaika kohtudes kokku, et Kofkini firma saab õiguse pikendada linnaga rendilepingut Raekoja platsi ruumidele, kus omal ajal avati Estkompeximi esimene jäätisekohvik.

Vastutasuks maksis Kofkin uurijate arvates kinni Savisaare ja Kotka reisi Hispaanias: uurimisversiooni kohaselt puhkasid Savisaar ja Kotka Kofkini kulul ühes Marbella hotellis (suur ja lai sviit merevaatega) ning külastasid meditsiinikeskust. 

Täispikk artikkel Eesti Ekspressis.