Eesti uudised

Eesti teedele võivad tullad mobiilseid kiiruskaamerad (16)

Õhtuleht.ee, 29. september 2015 18:39
Foto: Teet Malsroos
Käesoleva aasta lõpus alustavad Siseministeerium ja Maanteeamet mobiilsete kiiruskaamerate katsetamisega, leidmaks uusi võimalusi liiklusohutuse parendamiseks.

Siseminister Hanno Pevkuri sõnul ei saa olukorraga Eesti liikluses kuidagi rahule jääda.

Maanteeameti liiklusohutuse strateegialoome juhi Alo Kirsimäe sõnul on mobiilsete kiiruskaamerate eelis füüsilise politsei järelevalve ja statsionaarsete kiiruskaamerate ees see, et neid saab paigaldada sinna, kus kiiruseületajate arv on suur, kuid kus politseil kiirust mõõta või sõidukeid peatada on raske või võimatu. See tähendab, et mobiilne süsteem ei ole seotud konkreetse asukohaga ja võimaldab järelevalve teostamist nii linnatänavatel kui ka kõrvalteedel. Kirsimäe rõhutab, et kindlasti ei ole mobiilsete kiiruskaamerate kasutusele võtmise eesmärgiks inimesi trahvida, vaid tõsta liiklusohutust. 

Viimaste aastate liiklusstatistika näitab, et kiiruskaamerad on liiklust rahustanud. Alates kiiruskaamerate kasutuselevõtust 2010. aastal ei ole kaamerate tööpiirkonnas olnud ühtegi kiirusest põhjustatud hukkunuga liiklusõnnetust ning keskmised kiirused võrreldes teiste teedega on langenud. "Mobiilsete kiiruskaamerate kasutuselevõtuga saame kaamerate tööpiirkonda veelgi laiendada ning seeläbi soodustada korrektset ja ohutut liiklemist," lisab Kirsimäe. Ta lisab, et lähiaastad toovad ülemineku automaatsele järelevalvele, mis saab olema ette nähtud uues liiklusohutuse programmis aastateks 2016-2025.

Lähinädalatel kuulutab Maanteeamet välja riigihanke leidmaks partneri mobiilsete kiiruskaamerate testprojekti läbiviimiseks. Soov on katsetada mobiilseid kiiruskaameraid 8 nädala vältel erinevates ilmastikutingimustes ning nii riigi kui kohalike omavalitsuste teedel. Mõõtmiskoht märgistatakse automaatkontrolli ajutise liiklusmärgiga. "Testmõõtmiste käigus fikseeritud kiiruse ületamiste juhtumid kustutatakse, neid ei töödelda ning kellelegi trahviteateid ei väljastata," lisab Kirsimäe.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee