Eesti uudised

ÕHTULEHE VIDEO JA GALERII | Legendaarne Sepa tänava supiköök pakkus viimse supi (70)

Kristiina Tilk | Video: Stanislav Moškov, 29. september 2015 15:45
Foto: Stanislav Moškov
Põhja-Tallinnas Sepa tänaval tegutsenud supiköök jäi Kopli liinide arendusele jalgu, mistõttu suleti täna selle legendaarse maja uksed. Oma ainsa sooja toidu sai seal läbi aastate päeva jooksul hinnanguliselt 250 elu hammasrataste vahele jäänud inimest. 

Teisipäeva lõunal on kogunenud supiköögi ukse taha märkimisväärne järjekord. Paljud kohaletulnud leiavad, et antud supiköögi sulgemine on tõeline seatemp.

Samal teemal

Eriti häälekalt avaldab oma arvamust aga juba üle viiekümne aasta Koplis elanud Milvi, kelle sõnul on sulgemine täielik absurd. "Kui sulgete, siis ärge vähemalt maja maha lammutage. Jätke see alles ja pange muinsuskaitse alla! Selles majas siin on olemas kõik ja sellel on ajalugu," hüüab ta. 

SA Sõbra Käsi nõukogu esimees Erki Tamm, kes 2009. aastal koostöös Põhja-Tallinna sotsiaalhoolekande osakonnaga supiköögi asutas, püüab Milvit rahustada ning ütleb, et muretsemiseks ei ole põhjust, sest toitlustuskohad jäävad ju endiselt alles, muutes lihtsalt asukohta. Tamm lisab, et edaspidi pakutakse sooja toitu Paljassaares ning Suur-Sõjamäe tänaval.

"Oi,oi, oi! Meil ei ole eralennukeid ega -laevu, kui te meid Itaaliasse või Austraaliasse sööma saadate," kõlab Milvi irooniline vastus.

Vähe leebemalt suhtuvad muudatusse pensioniealised vanapapid, kel seljataga kirju elu."Siia oli muidugi hea tulla asukoha ja liikluse poolest. Mujale on keerulisem pääseda, aga mis seal ikka, õpime uue tee selgeks."

Leping, mille alusel SA Sõbra Käsi Eesti suurimas supiköögis aastate jooksul sadu ja tuhandeid abivajajaid, lõpeb 1. oktroobril. Erki Tamm lisab, et peamiseks põhjuseks on supiköögi jalgujäämine Kopli liinide arendusele.

Et ükski linnaosa oma piirkonda Sepa tänava supiköögi tegevuse ületoomist ei soovinud, sai olukord lahendatud SA Sõbra Käsi partneriks olnud Päästearmee abil, kes pärast Sepa supiköögi sulgemist pakub sooja toitu varasema kolme päeva asemel viiel järjestikusel tööpäeval. Laupäeval ja pühapäeval pakutakse sooja toitu edaspidi Suur-Sõjamäe tänaval asuvas Hoolekandekeskuses.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee