Teleblogi

"KÖÖK" | "Tervisesport ja üleküpsed juurviljad on kahjulikud teie tervisele" (4)

Marko Tiidelepp, 29. september 2015 12:30
"Köögi" osatäitjadFoto: Teet Malsroos
Peakoka suhted arenevad rivaalitseva restorani naispeakokaga lausa jooksutempos - ja see võib mõlemale keskealisele veidi väsitavaks osutuda. Maks ja Kaspar on kimpus haige kodutuga, kelle Natali nende kõigi ühisesse elupaika elama võtab. Sõbrad peavad plaani, kuidas tüütust tegelasest lahti saada, kuid see kujuneb keerulisemaks, kui nad algul arvata oskasid.

Nii öeldakse seekordse "Köögi" kohta telekavades.

Samal teemal

Tundub, et taaskord on tulemas huvitav osa, milles kindlasti nii huumorit, irooniat kui ka lihtsalt kaasahaaravat tegevust. Põnev oleks teada, mismoodi peakoka suhted naispeakokaga jooksutempos arenevad? Kas minnakse jooksma? Või? Ja kes on too kodutu, kelle Natali ühisesse elupaika elama võtab? Keegi tuttav? Natali on ju hea südamega neiu, kellele loomad korda lähevad, aga kodutud?

Ja veel, kohe alguses mainin seda, et ärge võtke minu lugu, kui sügavtõsist teleanalüüsi ega filmikriitikat. Nende jaoks on hoopis teised väljaanded ja kirjutajad, kes seda teevad. Ja neile ka, kes lihtsalt vinguda tahavad – kui te ei taha seriaali kokkuvõtet lugeda, siis loomulikult on teil võimalus lugeda midagi muud! Minge raamatukapi juurde, võtke sealt raamat ja lugege näiteks Lutsu, Tammsaaret, Vildet jt.

Seekordse osa alguses same tuttavaks kodutu härra Raadikuga (Donald Tomberg). Muide, väga hea osatäitmine tema poolt, kusjuures tegemist on ju filmikriitikuga. Osa arenedes selgub, et tegemist on igati haritud kodutuga, kes on kodus filosoofias, kokanduses ja arstinduses.

Peakokk Viktor Paulus (Indrek Taalmaa) toob kodutule restorani tagaukse juurde süüa, sest härra Raadikul on sünnipäev. Taldrikul näivad olevat juurviljad ja ka kala. Kodutu sööb ja köhib, kuid kinnitab, et ei usalda kaasaegset farmakoloogiat, ravimid on kaaseagne turundustrikk ja inimesel on endal kõik varud olemas, et terveks saada.

Samal ajal saabub tööle ka kõrvalasuva restorani naispeakokk Helena (Karin Tammaru).

Väga huvitav "idee" tegijate poolt, sest Karin Tammaru on ju Indrek Taalmaa elukaaslane.

Naine võtab autost spordikoti ja Viktor Paulus ei saa jätta küsimata, et kas naine tõepoolest sporti teeb?

Helena nähvab vastu, et kas Viktor Paulus kahtleb selles. Kas Viktoril endal pole spordiga mitte mingit pistmist? See solvab peakoka hingeni. Ta märgib, et käib igal hommikul jooksmas.

Helena teeb ettepaneku järgmisel hommikul koos jooksma minna. Viktor Paulus on nõus. Härra Raadik kommenteerib seda sellega, et armastus on nagu peegel  kui sa armastad teist inimest, siis muutud tema peegelpildiks ja tema sinu omaks. Ilusasti öeldud, kas pole.

Härra Raadik jätkab: ta kiidab kala, kuid juurviljad võiksid olla veidi vähem küpsemad, sest praegu on need nagu raguu. Viktor tõdeb, et need on valmistanud kokk, kellel ajude asemel on raguu.

Siseneme restorani, õigupoolest köögi tagaruumi. Maks (Kristjan Kasearu) ja baarman Kaspar (Veljo Reinik) toimetavad, panevad riidesse, et tööga alustada. Kasparil on seljas T-särk, millel kiri "Sexy Boy"! Maks ei saa seda mitte kommenteerimata jätta ja ta küsib, kas selle kinkis Natali, et Kaspari komplekse ravida?

Samal ajal mainib peakokk Maksile, et üks kompetentne inimene ponud rahul tema tehtud juurviljadega ja Maks peaks õppima ikkagi süüa tegema. Peakokk kamandab Maksi kööki.

Hetk hiljem on kohal ka ettekandja Natali (Carmen Seljamaa) – ta küsib Kasparilt jopet ja kutt saab selle eest üsna pika suudluse. Veel pikem on suudlus siis, kui Kaspar lubab anda ära kõik oma riided. Ta vaene mees ei tea seda, kuhu see jope läheb!

Samal ajal räägib peakokk abikokk Leinole (Jaanus Mehikas), et tal oleks vaja homseks dresse ja botaseid. Köögitööline Sergo (Lauri Pedaja) torkab, et peakokk hakkab nüüd ise Nõmme Kaljus vutti mängima – on ju Nõmme Kalju peakoka lemmikmeeskond.

Peakokk tõdeb Leinole, et too peaks tooma dressid suurusega XL ja botased number 45. Leino küsib ka raha, kuid peakokk lubab tasuda hiljem. Nagu tavaliselt...

Arvata võib, et see spordivarustus läheb küll nüüd Leino arvelt, kuigi peakokk tõdeb, et ega Leino kirikus ei ole, sest siin ei peta teda küll mitte keegi- Loomulikult! Räägi, räägi!

Kaspar on hirmunud, et kodutu nüüd veel haige ka. Härra Raadik rahustab, et hullu pole midagi, lihtsalt äge respiratoorne infektsioon või nagu arstid tänapäeval ütlevad – influensa! Kaspar mainib, et see oli ikkagi ju päris uus jope. Härra Raadik vastu, et Kaspar oleks võinud ikka muid materjale eelistada – vill, nahk, looduslikke asju noh!

Kaspar ei saa jätta mainimata, et kas ka tema peab hakkama prügikastides sorimas käima ja ennast mitte pesema, et Natali hoolitsust tunda?

Kuid majja tagasi. Peakokk on selga ajanud dressid, mis on üsna ümber. Leino arvab, et XL pole ikka vist Viktor Pauluse number. Peakokk kinnitab, et XL on keskkoolist saati tema number. Tuleb ka administraator Vika (Margaret Kodusaar), kes hüüatab, et peakokk tuletab talle meelde kehalise kasvatuse õpetajat.

Peakokk palub Vikal oma seksfantaasiad lõpetada! Vika lahkub ja ütleb, et räägime hiljem, Kalevipoeg! See ajab segadusse Leino, kes ei saa aru, kelle pojast juttu on. Pi Leino, Leino! Sa oled ikka üsna pikaldase mõtlemisega.

Lahkume restoranist. Oleme jõudnud üürikorterisse, kus elavad Maks, Kaspar ja Natali. Kuttide üllatus on suur, kui nad leiavad oma vannitoast härra Raadiku ehk kodutu! See istub vetsupotil ja loeb raamatut. Kas Kaspar on võtmed jopetaskusse unustanud ja nüüd on kodutu nende koju tunginud.

Natali kinnitab, et tema kutsus härra Raadiku külla, kuna mees on haige, tal pole kodu ja lisaks on tal ka sünnipäev. Maks soovitab, et härra Raadik võiks ju trepikojas olla. Trepikojas ei saa härra Raadik olla, sest seal on kassid ja temal on kassiallergia nagu kümnel protsendil elanikkonnast.

Jah, kutid on küll vastu, Kaspar vihjab, et tal võib olla isegi allergia härra Raadiku vastu, kuid Natali hakkab nutma ja Kaspar on koheselt Nataliga nõus.

Kaspar on pahane, et härra Raadik on vetsuukse lahti jätnud, kuid mees tõdeb, et suletud uksed on üks ebameeldiv nähtus ja maailmas peaks olema palju rohkem avatust.

Ongi hommik käes. Kell on vist üheksa, sest pargis kohtuvad peakokk ja naispeakokk, Viktor ja Helena. Nad on valmis jooksmiseks.

Viktor Paulus naerab, et Helen veel palub, et ta peatuks, sest sedavõrd heas jooksuvormis peakokk on. Lubage kahelda muidugi!

Helen hüüab Viktorile, et püüa järele jõuda! Oh neid noori küll! Jooksevadki – Helena ees, Viktor järel, kuid üsna ruttu on Viktoril keel vestil ja küljes pistab. Ta teeb näo, et seob tossupaelu ja haarab mobiili ning teeskleb, et Leino helistas talle. Nii tõdebki peakokk oma jooksukaaslasele, et ta peab minema, kuna nad ei saa köögis ilma temata hakkama.

Maks valmistab kodus juurvilju ja saab kodutult juhiseid, kuidas mitte teha liiga üleküpseid juurikaid, sest need peaksid olema ikkagi al dente. See ei meeldi Maksile, sest nüüd saab ta aru, kes oli see peakoka kompetentne isik, kes teeb juurikatega rahul ei olnud! Maks sosistab endale nina alla, et varsti tuleb see hulkuv koer talle õpetama veel sedagi, kuidas liha praadida!

Restoranis, peakoka kabinetis on peakokk pikali diivanil ja Leino mõõdab ülemuse vererõhku. Näib, et peakokk on omadega läbi. Leino tõdeb, et kui peakokk kavatseb ka homme jooksma minna, siis tasuks tal seda teha kusagil haigla läheduses. Seisud on kehvad. Peakokk neab tervisesporti.

Kuid Maks ja Kaspar üritavad jätkata kodutu väljaajamist oma kodust. Nii jälgitakse veebikaamerast kodus tantsivat härra Raadikut, kes endale Natali kreemi peale määrib.

Kaspar ja Natali üritavad veidi voodis privaatsust saada, kuid see häirib Maksi, kes köhatab, et noored-noored, lõpetage! Asjad lähevad veel nii kaugele, et kodutu seljas on Kaspari T-särk kirjaga "Sexy boy".

Natali nendib, et kui lahkuma peab härra Raadik, siis lahkub ka tema. Ei aita seegi, kui Maks ja Kaspar koju kassipoja toovad – kodutu saab tõsise allergiahoo! No nüüd peab ju küll härra Raadik lahkuma, sest Natali ei saa ju leitud kassipoega õue tagasi viia? Natali viib kassipoja hoopis varjupaika ja maksab päeva eest 20 eurot, lisaks ostab neiu kodutule veel 100 euro eest ravimeid. Kusjuures see 100 eurot on võetud kodu eelarvest. Mitte miski ei aita! Natali on liiga hea südamega!

Viktor Paulus ja Helena üritavad ka teisel hommikul jooksma minna, kuid nüüd nikastab soojendusel oma selga hoopis Helena. Selgub, et ka Helena pole miski sporditibi. Selles spordikotis oli hoopis restoranist laenatud viilutaja, mida ta kodus kasutas, kuid ta tahtis Viktorile lihtsalt ära teha, lootes, et ega mees jooksma ei tule. Peakokk teeb ettepaneku sporditegemine lõpetada. See on hea mõte, sest muidu lõpetavad nii Viktor kui ka Helena haiglas. Ja seda me ei taha!

Noorte üürikorteris teeb härra Raadik süüa, väga maitsvaid juurvilju. Mees tõdeb, et sellise toidu juurde sobib väga hästi valge poolmagus vein. Varsti istub köögilaua ääres kolm meest – Maks, Kaspar ja härra Raadik. Nüüd juuakse juba viina. Söök polegi oluline, sest söök on otsas. Kõik on üsna purjus. Tuleb Natali, kes on nähtavast tõeliselt jahmunud. Tüübid lausa võimendavad seda, et nad purjus on, pakkudes Natalile alles jäänud tomatit ja lubades edasi pubisse minna.

Natali märgib nüüd, et härra Raadik on ikkagi prükkar ja peab nende kodust lahkuma. Härra Raadikul ei jää muud üle, kui tõdeda, et miski siin kuu all pole igavene.

Natali ei tea aga ühte asja. Seda, et mehed mängisid kokku. Härra Raadik hakkab saama iga päev Maksi ja Kaspari kulul restorani lõunat. Pettus on olnud sedavõrd vägev, et Natali kingib Kasparile isegi uue jope!

Seda lubatud lõunat kutid kodutule nüüd pakuvadki, kui saabuvad ka Viktor Paulus ja Helena. Peakokk on lubanud naispeakokka tööle sõidutada seni, kuni naise selg paraneb. Ka koju saab naispeakokk Viktor Pauluse küüdiga. Näib, et midagi susiseb!

Seda märkavad ka Maks ja Kaspar, kes ei saa jätta küsimata, et kas peakokad käisid kogemusi vahetamas või hoopis piknikul?

Vot sedasi. Sellised situatsioonid ja sekeldused seekordses osas. Taaskord veidi inimsuhteid, palju nalja ja irooniat ning vahvad osatäitmised näitlejate poolt. Mulle tundub, et konkureerivate restoranide peakokkade romanssi näeme me veel. Mis sellest küll võib välja tulla? 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee