Eesti uudised

Riigikohus arutab Toobali ja Laasi asja oktoobris (14)

Siim Randla, 29. september 2015, 07:00
Priit ToobalFoto: Aldo Luud
Riigikohus arutab nn nuhkimisskandaalis süüdi mõistetud keskerakondlastest riigikogu liikmete Priit Toobali (paremal) ja Lauri Laasi kassatsioonkaebust oktoobris.

Priit Toobali, Lauri Laasi ja MTÜ Eesti Keskerakonna kaitsja palub rahuldada kassatsioonkaebuse ning tühistada Harju maakohtu ja Tallinna ringkonnakohtu otsus, ütles riigikohtu kommunikatsioonispetsialist Liis Linn Õhtulehele. Prokuratuur on seisukohal, et varasemaid kohtuotsuseid pole tarvis tühistada.

Riigiprokuratuuri süüdistuse järgi kallutasid Toobal ja Laasi Ivor Onksioni eraviisilisele jälitustegevusele ja sõnumisaladuse rikkumisele ehk mahitasid teda ebaseaduslikult sisenema Hannes Rummi (SDE) meilikontole ja edastama neile seal olevaid e-kirju. Toobal sai süüdistuse selleski, et ta võltsis viit Keskerakonna kassa sissetuleku orderit, mis kajastavad tegelikkuses mitte tehtud sularahaannetusi, kokku 11 030,28 eurot, vahendas ERR.

MTÜ Eesti Keskerakond sai süüdistuse dokumendi võltsimises juriidilise isikuna. Harju maakohus on Toobalit ja Laasit karistanud tingimisi vangistusega, seda pole muutnud ka Tallinna ringkonnakohus.

Samal teemal

22. oktoober 2015, 07:00
Priit Toobali ja Lauri Laasi otsus novembris
21. oktoober 2015, 11:15
Riigikohus teeb Keskerakonna, Toobali ja Laasi nuhkimisskandaalis otsuse kuu jooksul
30. september 2015, 07:00
Komisjon palub Toobalilt teavet raha kohta
2. aprill 2015, 07:00
Gräzin näeb Laasi ja Toobali kohtuasjas juriidilist sasipundart

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee