Eesti uudised

750 riigiametnikku kupatatakse tänavale (46)

Juhan Haravee, 29. september 2015 07:00
VASTUTUSTUNDLIKULT: Rahandusminister Sven Sester, fiskaalpoliitika osakonna juhataja Sven Kirsipuu, riigieelarve osakonna juhataja asetäitja Marika Tuusis ning riigihalduse ja avaliku teenistuse osakonna juhataja Marlen Piskunov. Foto: Teet Malsroos

2016. aasta riigieelarve eelnõu, mille valitsus on hellitavalt vastutustundlikuks nimetanud, alustab täna oma teed läbi riigikogu saalide ja soppide, et pärast tavakohast kiusu ja kemplemist enne aastalõppu kenasti vastu võetud saada.

"Mõned tunnid tagasi kinnitas vabariigi valitsus oma istungil ära järgmise aasta riigieelarve," ütles rahandusminister Sven Sester eile hommikul, lisades, et teisipäeval annab peaminister Taavi Rõivas eelnõu riigikogule üle ja teeb ühtlasi asjakohase poliitilise avalduse.

"Esimene küsimus on alati, mis poliitikat see valitsus ajab," jätkas Sester värske eelnõu tutvustamist. "Riigieelarvel on viis põhilist suunda, milles tahame tegutseda nende nelja aasta jooksul. Esimeseks suunaks on Eesti julgeoleku tugevdamine. Kaitsekulud hoitakse endiselt kahe protsendi tasemel, mida paljud meie partnerid saavutanud ei ole. Enamgi veel, me oleme kokku leppinud, et mitmesugused kulud, mis on seotud liitlaste kohalolekuga Eestis, lähevad üle kahe protsendi, tõustes järgmisel aastal 2,07 protsendini. Peale selle oleme võtnud vastu otsuse suunata 20 miljonit eurot meie idapiiri kindlustamiseks."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

29.09.2015
Vabaerakond: uut riigieelarvet toidetakse jõhkratest maksutõusudest ja trahvidest
18.09.2015
Juhtkiri | Vähem puhkust!
09.07.2015
Kohtla-Järve väetisetootja Nitrofert koondab 426 töötajat
25.05.2015
Pea täis muremõtteid - kuidas nendest lahti saada?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee