Eesti uudised

Eestlaste soov ettevõtlusega tegelemiseks on vähenenud (7)

Õhtuleht.ee, 28. september 2015, 16:43
Foto: Reuters / Scanpix
Kuigi Eesti elanikest kavatseb 22 protsenti luua oma ettevõtte ning 20 protsenti on seda juba teinud, on eestlaste huvi ettevõtlusega tegeleda paari viimase aastaga vähenenud.

Eesti elanikest kavatseb 22 protsenti luua oma ettevõtte ning 20 protsenti on seda juba teinud ning ettevõtlusest huvituvate inimeste osakaal on meil 44 protsenti, mis on peaaegu võrdne Leeduga (43), kuid väiksem kui Lätis (52), näitas SEB Panga poolt Balti riikides läbiviidud uuring.

Siiski on võrreldes 2013. aastal läbi viidud uuringuga huvi uute ettevõtete loomise vastu vähenenud Eestis 6, Lätis 15 ja Leedus 19 protsendipunkti võrra.

"Teistes Balti riikides on oma ettevõtte loomise soov suurem, kuid Eesti inimesed on aktiivsemalt oma plaane teoks teinud. Ettevõtlusaktiivsuse suurenemises mängis oma rolli majanduskriis, mil tihti olude sunnil tuli luua oma firma. Praegune madal tööpuudus ja keskmise palga kasv tähendab aga, et palju potentsiaalsed ettevõtjad on palgatööga rahul," ütles SEB Panga jaepanganduse ja tehnoloogia valdkonna juht ning juhatuse liige Eerika Vaikmäe-Koit.

Oma firma asutamist takistavad Eesti vastajate arvates kõige rohkem algkapitali ja äriidee puudumine, ideede puudus ning keerulised seadused. Võrreldes 2013. aastaga tuntakse siiski vähem muret stardikapitali puudumise ning seaduste pärast ning oluliselt on vähenenud sõltuvus praegusest püsisissetulekust.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee