Eesti uudised

GALERII | Keit Pentus-Rosimannus loobus oma isa kohtuasjas tunnistuste andmisest (48)

Teet Teder, 28. september 2015 15:48
Keit Pentus-Rosimannus keeldus tunnistusi andmastFoto: LAURA OKS
Harju maakohtus jätkus täna kohtuprotsess Autorollo kriminaalasjas, kus süüalused on Väino Pentus ja Siim Roode. Kohtuistung kestis vaid loetud minutid, sest tunnistusi andma kutsutud Väino Pentuse tütar loobus tunnistamast.

End Autorollo kriminaalasja tõttu ministriametist tagandanud Keit Pentus-Rosimannus pidi esialgse kava kohaselt tunnistama tulema alles kuu aja pärast. Üllatuslikult võimaldati tal tunnistama tulla juba täna. Isegi Autorollo võlausaldajad said Pentus-Rosimannuse tänasel istungil osalemisest teada vaid loetud tunnid enne istungit.

Samal teemal

Pentus-Rosimannus aga loobus tunnistusi andmast. "Kasutan oma põhiseaduslikku õigust ja loobun tunnistuste andmisest," ütles ta kohtule, millega istung sisuliselt ka lõppes.

Ajakirjanikele põhjendas ta oma käiku nii: "See viie aasta tagune lugu on mu isa jaoks olnud väga rasked üle elada ja eks ta kannatab sisemiselt ise väga tõsiselt siia maani. Ja ma arvan, et kui ta oleks pidanud veel nägema seda, kuidas tema tütart sama asja eest kohtulikult küsitletakse, siis see oleks lihtsalt olnud tema jaoks liiga ränk ning seetõttu ma tõepoolest loobusin täna ütluse andmisest. Aga ega sisuliselt mul ei oleks olnud ka selle kohtuasja sisule midagi lisada. Oma isa firmaasjadest ma lihtsalt ei tea."

Õhtulehele ütles ta, et kaitsjatega oma käiku ta kokku ei leppinud. "See on otsus, mida saab teha ainult inimene ise. See oli minu otsus."

Autorolloga seonduvalt Rain Rosimannuselt ja Keit Pentus-Rosimannuselt ning advokaat Siim Roodelt tsiviilhagiga sadu tuhandeid eurosid nõudev Teet Järvekülge Pentus-Rosimannuse ütlustest loobumine üllatusena ei tulnud. "Vastupidi! Küll oli tehniliselt väga huvitav lahendus, et ekspromt tuli Keit välja tõenäoliselt, et vältida ajakirjanduse tähelepanu. Ajakirjandus oli väga tubli, et oli kohal. Aga see, mis siin toimus, oli ettearvatav."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee