Krimi

FOTO | Maksu- ja tolliamet pidas kinni rekordkoguse narkootilist ainet GBL (2)

Õhtuleht.ee, 28. september 2015 14:26
GBL-i sisaldavad kanistridFoto: MTA
Septembri keskel pidasid maksu- ja tolliameti töötajad Mõisaküla piiripunktis Eestisse sisenemisel kinni väikekaubiku, mille kontrollimise käigus avastati kokku 20 kanistrit ehk 200 liitrit narkootilist ainet GBL.

Kriminaalmenetlust alustati kahe kohapeal kinnipeetud mehe suhtes, kes võeti Harju maakohtu määrusega vahi alla. Meestele on esitatud kahtlustus narkootilise aine suures koguses ja grupiviisilises ebaseaduslikus käitlemises.

GBL kuulub Eestis narkootiliste ainete nimekirja alates 2013. aastast. GBL-st valmistatakse GHB-d, ent seda tarvitatakse ka ilma täiendavalt töötlemata. Kohtutoksikoloogide sõnul muutub GBL inimorganismis ainevahetuse käigus GHB-ks.

„Sellisel juhul piisab narkojoobe tekitamiseks juba ligi grammist GBL-st, mis on GHB-st veelgi mürgisem ja suurema koguse juures ka surmavalt ohtlik," ütles menetlust juhtiv riigiprokurör Vahur Verte. „Seda, kui mürgise ainega on tegu, näitab tõsiasi, et keemiatööstuses kasutatakse GBL-i näiteks veljepuhastusvahendite olulise koostisosana."

Kohtus süüdimõistmisel võidakse kahte meest karistada kolme- kuni viieteistaastase vangistusega.

Kriminaalasja kohtueelset menetlust viib läbi maksu- ja tolliamet ning juhib riigiprokuratuur.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee