Maailm

Venemaa tahab Süürias Islamiriigi-vastases võitluses kooskõlastatust (5)

Toimetas Kristin Aasma, 28. september 2015 11:25
Islamiriigi võitlejad SüüriasFoto: AP / Scanpix
Venemaa president Vladimir Putin on teinud üleskutse kooskõlastada piirkondlikku organiseeritust Islamiriigi vastu Süürias.

Putin on Süüria president Bashar al-Assadit korduvalt toetanud. Lääneriigid ja Süüria opositsioon aga nõuavad al-Assadi lahkumist. Eeldatavasti kerkib see teema teravalt üles sel nädalal New Yorgis ÜRO Peaassamblee iga-aastasel kohtumisel. Veel täna õhtul seisab Putinil ees harukordne kohtumine USA presidendi Barack Obamaga, kirjutab BBC.

Samal teemal

Venemaa ja lääneriikide suhted pingestusid eelmisel aastal, kui Venemaa hõivas Ukrainalt Krimmi poolsaare ning alustas Ukraina venemeelsete separatistide toetamist.

BBC kirjutab, et arvatavasti pehmendab Suurbritannia peaminister David Cameron nüüd oma seisukohta Süüria presidendi al-Assadi suhtes. Cameron avaldab, et al-Assad võib ajutiselt võimule jääda kui üleminekuvalitsuse juht. Varem on Cameron sarnaselt Obamale ja Prantsuse president Francois Hollande'ile olnud seisukohal, et igasuguse rahulepingu tingimuseks on al-Assadi eemaldamine. Seda seisukohta on Putin järjekindlalt vastustanud.

Süüria presidendi liitlane, Iraani president Hassan Rouhani on öelnud, et Damaskuse valitsust "ei tohi nõrgestada", kuni Islamiriigi võitlejad pole hävitatud.

Eile teatas Iraak, et on sõlminud Venemaa, Iraani ja Süüriaga koostöölepingu julgeoleku ja luure alal, mis toetaks võitlust Islamiriigi vastu.

USA riigisekretär John Kerry on avaldanud muret arengute pärast Süürias.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee