Eesti uudised

Marina Kaljurand kohtumisel Sergei Lavroviga: "On kurb, et see röövis aasta Eston Kohveri ja tema perekonna elust." (29)

Õhtuleht.ee, 28. september 2015, 07:56
Foto: Välisministeerium
Välisminister Marina Kaljurand arutas New Yorgis kohtumisel Venemaa välisministri Sergei Lavroviga Eesti ja Venemaa kahepoolsete suhete küsimusi.

Välisminister Kaljurand väljendas rahulolu, et Eston Kohveri küsimus on leidnud lahenduse, kuid pidas tema röövimist ülimalt kahetsusväärseks. „Eston Kohveri röövimine ja tema kinnipidamine Venemaal oli inimõiguste ja rahvusvahelise õiguse jäme rikkumine. Samuti on kurb, et see röövis aasta Eston Kohveri ja tema perekonna elust," lisas ta.

Samal teemal

Kaljurand ja Lavrov kõnelesid Eesti-Vene piirilepete ratifitseerimisega seonduvast. Välisminister Kaljuranna sõnul kavatseb Eesti valitsus peatselt esitada piirilepingud Riigikogule ratifitseerimiseks. Välisminister Lavrovi sõnul kavatseb ka Venemaa Riigiduuma hakata lähiajal lepinguid menetlema. Lisaks käsitleti teisi kahepoolseid lepinguid, sealhulgas diplomaatilise kinnisvara, sõjahaudade ning hädaolukordade lepinguid.

Kaljurand ja Lavrov kõnelesid ka kahepoolsetest kultuurisuhetest ning võimalustest välisministeeriumite vaheliste poliitiliste konsultatsioonide pidamiseks, et arutada Euroopa julgeolekut ja teisi rahvusvahelisi küsimusi.

Välisministrid rääkisid ka Euroopa Liidu Venemaa-vastastest sanktsioonidest. Välisminister Kaljurand rõhutas, et kõik liikmesriigid täidavad kehtestatud sanktsioone, kuni selleks on põhjust.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee