Eesti uudised

NOORELT ELUHEIDIKUKS: "Jõin end väga kiirelt põhja. Mul ei olnud enam lootust." (64)

LISA KOMMENTAAR

Mart 28. september 2015 23:23
Mul peaks ka soodumus olema (perekonnas palju joodikuid), aga korduvalt teismelise eas isegi väikseid kogused võttes hakkas väga halb. Seega ei tarbi tilkagi, aga suitsetamisest on juba keerukam lahti saada. Normaalselt elu see ei sega, aga tunda annab rahakotile ja tervisele. Eks meil igaühel ole oma sõltuvused.
tglt 29. september 2015 12:00
ei ole suitsust keeruline lahti saada, tee pudelisse nõrk söögisooda lahus ja enne suitsu loputa sellega suud, alla mitte neelata, (söögisooda lõhub neere,) see teeb tubaka maitse eriliselt vastikuks ja aju treenitakse, soodalahuse abiga, tubakat vastikuks pidama ja vältima.
Ärajäämanähte vähendab oluliselt, kui suitsud mingiks perioodiks ka pooleks lõigata vm viisil nikotiini annuseid vähendada, st mida väiksemalt annuselt võõrutatakse seda kergemad on võõrutusnähud.
Mulle piisas kui jätsin suitsud poest ostmata, enne muidugi olid stresitekitavad elumuuutused tehtud, st suitsetamine kaotas igas mõttes oma funktsiooni minu elus. Tippajal tegin 2pk punast marlbsi päevas, selliste annuste pealt muidugi ei saa kohe lõpetada.
Siim 28. september 2015 22:26
Lõpuks ometi. 28. september 2015 21:21
Sa ei tunne mind, ma töötasin kaupluses. Vaevalt, et sina mind märkasid, mina sind aga küll. Olen sind aastaid kõrvalt jälginud. Ma olen korra näinud ära selle hetke kui sa järje peale said, mul oli selle üle väga hea meel. See, et sa ei ole halb inimene paistis kaugelt silma, sul lihtsalt on probleem. Mul oli kogu hingest ja südamest kahju kui nägin üks hetk sind vanas seltskonnas ja kommete juures. On hea lugeda, et sul taas hästi läheb. Ma loodan kogu südamest, et sa leiad endas jõudu ja energiat, hoiad sirget sihti silme ees. Ma soovin sulle kogu südamest kõike head ja edu!!
vana tuttav 28. september 2015 17:47
Tubli Gunn, et hakkama said.. tervitused!
helar 28. september 2015 16:45
Väga tubli ja jõudu ja jaksu edasiseks,sest ega see kergeks ei lähe.
Kunnar 28. september 2015 15:20
2€ vaja et lugu lugeda, jõin oma raha maha
Svetlana Sinimeri 28. september 2015 15:07
Mõlemad nii VÕIMUIHA kui kaARMUKADEDUS on rasked psühhilised haigused ,mida veel tänapäeva psühhiaatria ravida ei oska.
ARMUKADEDUS ehk kiivusluul on psühhiline haigus mille tagajärjel inimen muutub asjaks esemeks.SEE OMANDTUNNE-OMAND-mis viib ühel päeval hullustuseni välja.
Saksamaa teaduste labor medteadlane
Armukadedus on enama, kui vaid omandiga seotu: 28. september 2015 19:08
seal on eelkõige hirm kaotada lähedus. Lähedust sa asjalt ei saa.
Svetlana Sinimeri 28. september 2015 14:22
Kõik räägivad joomisest ja päritavusest,keegi aga ei küsi miks inimene üldse joob?!
Inimene joob sellepärast et ta ei saa piisavalt VÕIMU ja kui ollakse purjus siis hakkab võim välja lööma kurjus sest piirid on pealt kadunud!!!
Saksamaa teaduste labor medteadlane
28. september 2015 16:29
teadlased on need kõige lollakamad, alles avastasid, et majandused riikides sõltuvad meeste riistade pikkustest. minu arvates, ja üldse nagu teada fakt, on joobardamine nii või naa - kultuuri küsimus. kui see aspekt on puudulik, on joomine aseaineks.
Miks.... 28. september 2015 19:07
joob ?Põhjuseid on mitmeid . teie väide,Svetlana, on 1 nendest põhjustest .
Joomise põhjuseid on pea nii palju, kui on inimesi. 28. september 2015 19:13
Peale võimu on ju veel kuuluvustunne/karjavaim (kamba heakskiit) või ükskõiksus, koos lihtsalt nõrga iseloomu ja/või rumalusega, millel omakorda on 10 põhjust...

Svetlana Sinimeri 28. september 2015 14:16
No jah kõik räägivad joomisest ja päritavusest ja ei tea millest.Keegi aga ei küsi miks inimene üldse joob?!
TEADLASENA MA VÄIDAN ET INIMENE JOOB SELLEPÄRAST ET TA EI SAA PIISAVALT VÕIMU JA KUI JUBA ALKOHOLI JOOBES OLLAKSE SIIS KAOVAD PIIRID JA INIMESEL HAKKAB KURJUS VÄGISI VALLA LÖÖMA EHK VÕIM!!!
Saksamaa teaduste labor medteadlane
paljud.... 28. september 2015 18:53
hakkavad alkoholi tarbima ka alaväärsuskompleksi tõttu ja mingit võimu nad ei soovi saavutada , lihtsalt siis tunneb end julgelt ja energiliselt - tean , kuna olen psühholoogiaga tegelenud ...
Uudishimulik ja õppiv inimene 28. september 2015 19:19
Võimuiha on tõesti tihedasti psühhopaatiaga seotud. Aga kas te teadlasena oskate viidata ka uurimustele, mis tooksid välja võimukuse seose purjuspäi kurjaks muutumisega, sest nii tõesti tundub. Heameelega tutvuksin.
.... 29. september 2015 12:05
kõik joodikud ei ole täis peaga kurjad, kurjad lihtsalt häirivad lähedasi rohke.
karbunkel 28. september 2015 19:52
See on see koht kus võib küsida: kui rumal võib üks teadlane olla? Ei tarvitata seda alksi niisama. Alko on tugev uimasti. Lihtsalt uimastatakse ennast, enda meeli. Alko ongi see mis keerab psüühika tagurpidi. Kahjuks ei saa inimesed sellest aru, ja sellest väljatulek on ülimalt keeruline. Kahjuks meie ühiskond soodustab joomarlust. Mingit võimu inimesel välja ei löö. See mis välja lööb ongi võimetus/jõuetus.
MGM 28. september 2015 13:47
Tegelikult on asi sõltuvuses. Ega viin pole ainuke sõltuvus, sõltuvused on ka "naabrist parem " olemine või karjäär üle laipade. Tuleb leida kuldne kesktee ja kõike nautida, mida pakutakse.
Aga misasi on "sõltuvus"? 28. september 2015 19:20
Oskad sa defineerida?
Miia 28. september 2015 12:07
Oli kord mees ,kellel oli ka hoolitsev naine ja kaks toredat poega. Siis......hakkas jooma, ...elu raske jne, jne.Tõusis siiski "kraavist" (kusjuures,oli mitmed korrad ka tõemeeli kraavis kummuli,hea, et ära ei uppunud....), lõpetas kõrgkooli, hakkas ametiredelil tõusma....tõusis kenasti, oli koguni sovhoosi direktor....Oli südamega mees, oli lõbus mees...oli kutsutud nii pulma kui ka matustele....Käiski,kuid pitsist hoidis eemale.Talus kõik suured tragöödiad peres (naise surm koos vastsündinud tütrekesega)....Nii oli see pea paarkümmend aastat....Siis äkki käis "klikk"....ja mees hakkas jooma. Lõpetas seal kus oli alustanud.....kraavis. Räägin mineviku vormis, sest Akslist ongi saanud minevik.See ongi tragöödia.
Aitähh, 28. september 2015 12:14
Sulle, Miia, noormehele jagatud "julgustavate" sõnade eest! Noormehele aga edu ja Miialegi "kõike kaunist" tulevikuks!!!
Aitähhile: 28. september 2015 19:31
Ma siin tooksin välja aspekti, mis peale "julgustamise" seda ka tegelikult teeb (loomulikult, kui tegu on mõistliku täiskasvanud inimesega, mitte 4-aastasega): kui tulla moraali (pahatihti võltsmoraali) mullist välja, on ka "tragöödia" mõiste täiesti suhteline. Ajal, mil inimeste suured soovid, ihad ja ahnus (kuidas kellelgi) maailmapallile varsti ära mahu, poleks isegi terve natsiooni kadumine enam mingi tragöödia inimkonnale tervikuna - isegi vastupidi! Teisest küljest on inimese elu kohalik niipalju, kui nn maailmatasand seda lubab ja ligimesed lähevad juba seetõttu meile vägagi korda.
Mida ma aga öelda tahan on see, et kõik õnned ja õnnetused saab ja tulebki panna konteksti, suhtesse. Selleks peab aga olema nutti ja aru. Nii et - uurima ja õppima!
Taat 28. september 2015 12:02
Viin on tarkade meeste jook!
aa 28. september 2015 12:49
to: Taat Joo enne ennast põhja, jäta joomine maha alles siis hakka targutama!
Miks peaks tegema ise nii lolli viga, 28. september 2015 19:34
kui saab õppida teiste vigadest?
Ja miks sa arvad, et Taat pole end põhja joonud?
28. september 2015 13:22
Targal mehel pole vajadust viina järele.
vist ka parm 28. september 2015 11:54
Vötsin ka pitsi jöulude ajal.Köik ju vötsid.
Enne mõtle ku klaasi tõstad 28. september 2015 11:44
Alkoholism on pärilik ja kahjuks on suurel osal meist tee lahti, et alkohoolikuks saada. Seega parem mitte riskida ja jätta tipsutamine, napsutamine, viina viskamine, sõbraga õlletopsi taga mehejutu ajamine jm sarnased tegevused. Kui inimene ei suuda päevagi ilma õlut kummutamata hakkama saada, siis on kahjuks juba hilja. Noored mehed on väge täis, aga alkoholism lööb välja enamasti neljakümnendates või ka varem ja siin ei loe, kas oled lihttööline või edukas karjääriinimene. Ärge imestage, kui näiteks alkoholismiküüsis kaunis daam aeg-ajalt tsüklis on ja vabandusi nuputab, miks tööle ei saa tulla.
oh heldene aeg 28. september 2015 12:04
see pärilikkuse jutt soola sisse endale, ainus mis määrab, on ümbritsev keskkond ja sõbrad, aga eelkõige see kui mõjutatav ja nõrga iseloomuga ise oled.
muidugi selle geenide jutuga on äärmiselt lihtne põhjendada kõiki terviseprobleeme ja mida kõike veel.
hoolikas 28. september 2015 12:49
Minu isa oli alkohoolik. Vähemalt näitas väga tugevat eeskuju kuidas elada ei tohi. Kui geenide süüks ajada oleks ka minul pidanud olema soodumus saada alkohoolikuks, kuid olen 100% karsklane.
suht sama stoori 28. september 2015 13:30
+1
sama siin.
kuigi mingi periood ülikooliaja alguses olin ka pooleldi alkohoolik, kuna selline pohhuistlik eluviis oli siis kombeks teatud ühikates.
aga mingi hetk sai sellest küll ja olin ka umbes 5 aastat täiskarsklane.
nüüd lahjemat alkoholi küll tarbin jälle, pudel õlut mõnikord (ja mõned korrad aastas ka rohkem), aga sellest pole probleemi.
nii et see mihkel raua jutt, et kui kord oled alkohoolik, siis oled elu lõpuni, on ka täielik pullikaka.
28. september 2015 16:24
nõme pole kõiki enda järgi arvustada, igaüks on väga erinev, isegi sama pere liikmed.
Hirm 28. september 2015 23:15
samasuguseks joodikuks saada on sind hoidnud 100 protsenti viinast eemal.Sellepärast sa ei tohigi mitte grammigi võtta, vastasel juhul jood end põhja. Geenid määravad ikka väga palju siin elus.
Tavapärane usujutt 28. september 2015 12:42
Mida usud, seda ka saad-oled.
Enda suguvõsa kannatas alkoholismi küüsis ... põhmused erinevad, vanem meesgeneratsioon on kõik läinud.
Noored on targemad ja oskavad juba teha paremaid valikuid ... areng ... ja ise ei joo üldse (tilkagi) nagu ei suitseta (rääkimata narkost ja ravimitest). Muude destruktiivsete mõttemallide järgi kannatasin kõvasti (keskkond-tabud) kuid veel olen elus ja lootus on olla ISE ja praegu, see õnnelik inimene, kes ma olen.
Elu on valikud ja need sõltuvad eelkõige meist endist ... ka sellele noormehele ma soovitasin endalt küsida, mida ta elult tahab ... ta sai väga hästi aru, et võti on ta enda käes.
Edu Teile kõigile ja ilusaid mõtteid!
Sven Rannat 28. september 2015 17:30
Mitte alkoholism ei ole pärilik, vaid soodumus alkoholismiks on päriilik, need on kaks vähe erinevat asja. Alkohoolikuks ei sünnita, selleks peab ikka alkoholi jooma. Ning alkohol on sõltuvusaine- kui võtta ükskõik milline inimene ja panna ta jooma, siis mingi hetk saab ka temast alkohoolik- on tal soodumus või mitte, tahab ta seda või mitte.
Ee... nüüd läks veidi mööda: 28. september 2015 19:43
nii alkoism ega ka rumalus pole pärilikud. Mõlemad on kahe kõrva vahel. Võrdleksin alkolisti suitsidaalse või õppimisvõimetu inimesega, kes jookseb korduvalt vastu seina või kes valib pidevalt Ref'i (suure vasara) selle asemel, et ammu oleks mõistlik minna uksest või valida konservatiivsemaid (peenem tööriist) jõude, sest uks on kohe kõrval ja äärmusliberaalsus (vasar) lihtsalt ei kõlba peenema töö jaoks.
Jopa Kolla 1. oktoober 2015 05:43
Kui Sa ei ole alkohoolik, siis püüa oma arvamused ja veendumused endale hoida. Need on asjatundmatud.
xx 28. september 2015 11:11
Tean inimest kes hakkas 24a jooma ja siiani joob..nüüd ta 36a vana .. Vot on mees.
28. september 2015 16:33
kahuks tean noormeest, kes jõi end surnuks. vot oli mees. aga kuradi kahju, hea mees oli.
ahmedmah 28. september 2015 21:11
Head inimesed joovadki ennast surnuks. Neid lihtsalt kotitakse lõputult
joodik 28. september 2015 11:09
joomist mahajätta on väga raske,kui endal puudub tahtejõud,ei aita siin ükski ravi,sest alkoholism on ravimatu haigus,mul on mitu tuttavat,kes ei joo mitu aastat,aga nagu pitsi võtavad,algab järjekordne tsükkel,siis peavad veidi vahet ja jälle kordub kõik,algab uuesti,vaat nii on lood seltsimehed joodikud.
Bock Aivar 28. september 2015 11:18
Kui Pärnumaale juhtute ,siis kulastage Koonga poodi ja piiluge poe nurga taha,kuidas valla valvejoodikud seal värisedes parmu-ölut kulistavad . See on töeline pärismaalaste pillerkaar .
28. september 2015 16:39
sellistel aitab vaid usk, ja narkaritelgi. mu oma vendki on selline, mingid posijad võtavad mõneks ajaks joomise ära, aga siis hakkab mingi aja pärast jälle ja jälle isegi ajukahjustused ja langetõbi on juba tulnud, aga minu arvates on tal mõistus selge, saab aru, kuid... terve elu on tal alko istunud, väiksest peale, nüüd on surmaga silmitsi pidevalt, ja ma ei tea, tööl ei käi, kust nad raha saavad joomiseks .
kui lootust ja armastust enam/veel pole, 28. september 2015 19:46
eks siis jääbki aint usk.

Volts 28. september 2015 11:05
Normaalne ju. Mees peabki palju jooma ja pidu panema. Mis mees ta muidu on. Mul kah siin üks tuttav piidrik hakkab meheks saama, lõpuks tõmbas end täis ja kavatseb kodutuks minna et saaks grupiraha eest täie vindiga juua.
28. september 2015 16:41
mis mees ? - jobu tinakanina on joodik mees.
to Volts 29. september 2015 13:56
Sain lõuatäie naerda, ladus tekt
Joo sõber, joo 28. september 2015 10:46
valvejoodik 28. september 2015 10:38
lolliks juua hea on olla,lollina elada ...
28. september 2015 10:39
jooge riik rikkaks,tarvitage parmu-ölut !
Ei 28. september 2015 09:57
saa üldse aru milles asi. Mis mees sa oled, kui elu eesmärke pole?Juua!jah palun. Kelle asi!?Elu on nii huvitav, maailm valla. Toota, reisi, spordi,ehita maja.Pole enam NSVL aeg.Juua,juua, juua!Joo kraanivett.
Alar1 to Ei 28. september 2015 11:10
Joomisega kaovad kõik eesmärgid peale ühe: kust juurde saada? Sellest arusaamiseks peab ise selle sees olema. Alkohooliku mõttemaailm on hoopis teistsugune, kui kainel inimesel. Kes sellest olukorrast veel välja tuleb, on kõva mees!
No aga kust see mõttemaailm siis tekib 28. september 2015 19:47
selle inimese sisse, millega ALGAB?
MATS 28. september 2015 09:43
Mida parata, kui kahe kõrva vahel vaakum valitseb? Hea, et vähemasti lõpukski mõistus pähe tuli ja ka tahtejõudu piisas. Öeldakse, et lõpp hea, kõik hea. Kuigi tuleb nentida, et enamikul põhjajoomise juhtudel jääbki see õnnelik lõpp tulemata.
Kui joomast hoiab USK, 28. september 2015 19:48
pole tegemist MÕISTUSE vaid TUNDE jõuga.
Peeter 28. september 2015 09:29
See võitlus ei ole kerge. Tean seda omast käest. Tõsta see esimene pits, pudel või mis iganes anum on kergem kui sülitada ja kui see tehtud siis on " käed üles tõstetud". Pakkujaid leidub oi kui palju. Pean väga lugu meestest, naistest kes oskavad siduda omavahel mõistuse, eneseväärikuse ja alkoholi.
to Peeter 28. september 2015 09:47
Mehel peavad ka omad põhimõtted ja seisukohad olema. Ning ka tahet. Mitte et kui pakutakse, nii kulistangi. Sest et mida sõbrad minust muidu arvavad.
On üks vana ütlus, et viin on tarkade jook. Kes võtavad küll pitsi, kuid peavad ka aru.
järeldus 28. september 2015 10:01
eestis mehed on tahtejõuetud, - valdav enamus kõvasti joob, ja vähemus napsitab, st arvab, et ei joo, lihtsalt lõõgastub
Peetrile,ei ole kerge, 28. september 2015 10:23
kusjuures seltskond enamjaolt topib sulle:no mis see sulle teeb,
võta ikka pitsike!"
Olen ise mitu korda käratanud sellistele "toppijatele,et
joomine seltskonnas ei ole kohustuslik.
Või siis:mulle ei ole viina vaja,ma niisama ka loll. :)
Edu sulle 28. september 2015 08:48
ja hoia kindlat kurssi ... sinust enesest oleneb kõik. Hoia ennast ja sind hoitakse ... ka Jumala poolt.
sisutu tyhjus 28. september 2015 08:43
Ja rohkem juttu polegi?M ida siis selle teadmisega teha,kas koguda üksnes klikke? Noh,ma siis alustasin.
naisuke 28. september 2015 09:52
Hakka jooma, kui muud teha ei ole!
09:52-le 28. september 2015 10:04