Eesti uudised

Kohver: aitüma kõigile! (7)

Katrin Helend-Aaviku, Katrin Rohtla, 28. september 2015, 07:00
KUIDAS EDASI: Millisena näeb tööalaselt oma ­tulevikku Eston Kohver, selgub täpsemalt siis, kui ta on saanud korralikult välja puhata. Foto: Aldo Luud

Venemaal vangistuses olnud kapo töötaja vahetati riigireetur Aleksei Dresseni vastu välja.

Mul on hea meel taas kodumaal olla ja tahan tänada kõiki, kellele mu käekäik korda läks ja kes mind toetasid, ütles kaitsepolitseinik Eston Kohver, kes riigireetur Aleksei Dresseni vastu välja vahetati.

Kaitsepolitseiniku, Kotkaristi V klassi ordeniga pärjatud Eston Kohveri elu pöördus pea peale aasta ja kolm nädalat tagasi, kui ta teenistuskohustusi täites Luhamaa piiripunkti lähedusest füüsilist jõudu kasutades ja relva ähvardusel Venemaale viidi ja seal spionaažis, illegaalses piiriületuses, relva omamises ja selle salakaubaveos süüdistatavana 15 aastaks trellide taha mõisteti. Vene pool väitis tookord, et Kohver võeti kinni Venemaa, Eesti aga, et ta rööviti Eesti territooriumilt. Eesti katsed Kohverit vabastada jooksid liiva, kuni pärast pikaaegeid läbirääkimisi õnnestus laupäeval Kohver Pihkva oblastis Piusa jõe sillal vahetada välja Eesti vanglas riigireeturina karistust kandva Aleksei Dresseni vastu. Et see saaks aset leida, pidid kahe riigi juhid eelnevalt alla kirjutama mõlema vangi armuandmispalvele.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

31. detsember 2015, 20:44
Eesti konsul Venemaal: Kohveri meelekindlus oli vangistuse ajal imetlusväärne
2. oktoober 2015, 15:18
Eston Kohver tööpostile naastes: millised asjad mul pooleli jäidki?
30. september 2015, 21:08
KALJURAND "PEALTNÄGIJAS": Kohver arvas, et ta on unustatud
30. september 2015, 07:00
Eerik-Niiles Kross: Dressen on Venemaale kasulik, sest tunneb isiklikult Eesti poliitikuid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee