KUIDAS EDASI: Millisena näeb tööalaselt oma ­tulevikku Eston Kohver, selgub täpsemalt siis, kui ta on saanud korralikult välja puhata. Foto: Aldo Luud
Katrin Helend-Aaviku, Katrin Rohtla 28. september 2015 07:00
Venemaal vangistuses olnud kapo töötaja vahetati riigireetur Aleksei Dresseni vastu välja.

Venemaal vangistuses olnud kapo töötaja vahetati riigireetur Aleksei Dresseni vastu välja.

Mul on hea meel taas kodumaal olla ja tahan tänada kõiki, kellele mu käekäik korda läks ja kes mind toetasid, ütles kaitsepolitseinik Eston Kohver, kes riigireetur Aleksei Dresseni vastu välja vahetati.

Kaitsepolitseiniku, Kotkaristi V klassi ordeniga pärjatud Eston Kohveri elu pöördus pea peale aasta ja kolm nädalat tagasi, kui ta teenistuskohustusi täites Luhamaa piiripunkti lähedusest füüsilist jõudu kasutades ja relva ähvardusel Venemaale viidi ja seal spionaažis, illegaalses piiriületuses, relva omamises ja selle salakaubaveos süüdistatavana 15 aastaks trellide taha mõisteti. Vene pool väitis tookord, et Kohver võeti kinni Venemaa, Eesti aga, et ta rööviti Eesti territooriumilt. Eesti katsed Kohverit vabastada jooksid liiva, kuni pärast pikaaegeid läbirääkimisi õnnestus laupäeval Kohver Pihkva oblastis Piusa jõe sillal vahetada välja Eesti vanglas riigireeturina karistust kandva Aleksei Dresseni vastu. Et see saaks aset leida, pidid kahe riigi juhid eelnevalt alla kirjutama mõlema vangi armuandmispalvele.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (7)

28. september 2015 23:50
Samuti rääkis Viktoria Dressen perekonda saatvale telemeeskonnale lühidalt riigireetmise tagamaadest:
«Aja jooksul ohutunne nürineb. See ei ole nii terav, kui alguses. Kui see kõik hakkas pihta, jõudsin otsusele, et teen õigesti. Ükskõik, kus ma ka ei elaks, - olen venelane. Keegi kirjutas, kui ta (Aleksei Dressen – toim) vahistati, et see oli raha, karjääri pärast. Mina tean, kuidas see tegelikult oli.»
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS