Foto: Mattias Tammet
Õhtuleht.ee 27. september 2015 19:48
Analüütikud usuvad, et riigireetur Aleksei Dresseni väljavahetamine kaitsepolitseinik Eston Kohveri vastu ei kujuta mingisugust ohtu meie julgeolekule. Eesti ja Venemaa suhteid mõjutab see aga nende sõnul pigem neutraalselt, küll aga on nüüd võimalik edasi liikuda muude teemadega, mis Eston Kohveri röövimise valguses on tagaplaanil olnud.

Kaitsepolitsei endine peadirektor Raivo Aeg usub, et Aleksei Dressenit võidakse Venemaal edaspidi ehk kasutada infooperatsioonide ettevalmistamises või allikate hankimises ja värbamises, vahendab ERR-i uudisteportaal saadet "Aktuaalne kaamera".

Kuna aga pärast riigireeturite avastamist tehakse kapos alati sügavad analüüsid ja vastavalt korraldatakse ümber töömeetodid, ei kujuta Dressen Aegi hinnangul Eesti julgeolekule enam mingit ohtu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Venemaa eksperdi Karmo Tüüri hinnangul on Dresseni ja Kohveri vahetus aga hoopis üks osa palju suuremast pildist: "Vladimir Putin läheb nüüd esimest korda ÜRO ette kõnet pidama ja üks selline hea tahte märgikene võib muuta üldise suhtumise, meedia suhtumise veidi positiivsemaks."

Poliitikavaatleja Ahto Lobjakas arvates saame minna piirileppega edasi: "Ma ise arvan, et piirileppe ratifitseerimisega oleks olnud Eestis problemaatiline edasi minna seni, kuni Kohver oleks olnud seal vangistuses, arvestades ka seda, kuidas ta kinni võeti ja kuidas see piiritemaatika sisse jookseb."

Samal teemal

Kommentaarid  (4)

marko 29. september 2015 01:30
seal sillal oleks pidanud kohe kuuli pähe laskma mõlemale
28. september 2015 23:50
Samuti rääkis Viktoria Dressen perekonda saatvale telemeeskonnale lühidalt riigireetmise tagamaadest:
«Aja jooksul ohutunne nürineb. See ei ole nii terav, kui alguses. Kui see kõik hakkas pihta, jõudsin otsusele, et teen õigesti. Ükskõik, kus ma ka ei elaks, - olen venelane. Keegi kirjutas, kui ta (Aleksei Dressen – toim) vahistati, et see oli raha, karjääri pärast. Mina tean, kuidas see tegelikult oli.»
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS