Eesti uudised

Eksperdid: Eston Kohveri väljavahetamise järel saab Eesti muude teemadega edasi minna (4)

Õhtuleht.ee, 27. september 2015, 19:48
Foto: Mattias Tammet
Analüütikud usuvad, et riigireetur Aleksei Dresseni väljavahetamine kaitsepolitseinik Eston Kohveri vastu ei kujuta mingisugust ohtu meie julgeolekule. Eesti ja Venemaa suhteid mõjutab see aga nende sõnul pigem neutraalselt, küll aga on nüüd võimalik edasi liikuda muude teemadega, mis Eston Kohveri röövimise valguses on tagaplaanil olnud.

Kaitsepolitsei endine peadirektor Raivo Aeg usub, et Aleksei Dressenit võidakse Venemaal edaspidi ehk kasutada infooperatsioonide ettevalmistamises või allikate hankimises ja värbamises, vahendab ERR-i uudisteportaal saadet "Aktuaalne kaamera".

Samal teemal

Kuna aga pärast riigireeturite avastamist tehakse kapos alati sügavad analüüsid ja vastavalt korraldatakse ümber töömeetodid, ei kujuta Dressen Aegi hinnangul Eesti julgeolekule enam mingit ohtu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Venemaa eksperdi Karmo Tüüri hinnangul on Dresseni ja Kohveri vahetus aga hoopis üks osa palju suuremast pildist: "Vladimir Putin läheb nüüd esimest korda ÜRO ette kõnet pidama ja üks selline hea tahte märgikene võib muuta üldise suhtumise, meedia suhtumise veidi positiivsemaks."

Poliitikavaatleja Ahto Lobjakas arvates saame minna piirileppega edasi: "Ma ise arvan, et piirileppe ratifitseerimisega oleks olnud Eestis problemaatiline edasi minna seni, kuni Kohver oleks olnud seal vangistuses, arvestades ka seda, kuidas ta kinni võeti ja kuidas see piiritemaatika sisse jookseb."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee