Eesti uudised

SÜDAMLIKUD FOTOD | Naised päästsid keset maanteed lamanud nälginud hundikoera (55)

Katrin Rohtla, 27. september 2015, 19:25
Foto: Rethy Sõna
Rethy oli lastega teel Tartusse, kui märkas enne Vastse-Kuustet, et keset maanteed lamab koer, kelle kõrval nõutu naine. 

"Peatasin auto koheselt, kuna koer ei tõusnud püsti. Meil mõlemal selle naisterahvaga oli hirm, et kui autod tulevad, sõidetakse koerast üle," kirjutab Rethy Facebooki postituses.

"Ma helistasin varjupaikadesse, aga ei saanud kohest abi. Seejärel võtsin kõne päästeametisse. Teatasin olukorrast, sest mu süda lõhkes. Koer vaatas kurbade ja abipaluvate pruunide silmadega otsa. Kartsin, et autolt löögi saanud," kirjeldab naine momenti.

Pere oli tulnud just lapse sünnipäevalt, mistõttu olid neil autos pirukad.

"Meelitasime koera maanteelt ära. Ta oli nii kõhn ja ilmselt näljast lebas teel. Ei suutnud jalgu alla saada. Kui sai piruka, ajas kohe ennast püsti. Niisiis söötsime koerakest, kuni tuli päästeamet," lisab naine, kes soovib tänusõnad edastada Põlva päästeametile ja koera kõrval olnud naisele.

"Pärast päästeteenistus helistas, et koer ilmselt läheb Tartu loomadevarjupaika. Ma ei taha mõelda, mis elu see koer näinud. Sööki pole ta oma elujooksul kahjuks tihti näinud. Igatahes uurin kindlasti, mis temast edasi sai. Loodan, et ta ei pea enam iial nälga tundma," jagab Rethy vahetult oma kogemust.

Samal teemal

14. oktoober 2015, 07:00
SÜNNIPÄEVAPEO VÕIGAS LÕPP: purjus teismeline solvus ja viskas kassi kuuendalt korruselt surnuks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee