Eesti uudised

FOTOD | Eesti kaitseväelased Liibanonis on tagasi At Tiri põhibaasis (5)

Toimetas Kristin Aasma, 27. september 2015 12:19
ÜRO rahuvalvemissioonil Liibanonis teenivad Eesti kaitseväelased naasid teenistusest Liibanoni ja Iisraeli eraldava sinise joone vahetus läheduses oma põhibaasi At Tiris Lõuna-Liibanonis.Foto: Kaitseväe peastaap
ÜRO rahuvalvemissioonil Liibanonis teenivad Eesti kaitseväelased naasid sel nädalal teenistusest Liibanoni ja Iisraeli eraldava sinise joone vahetus läheduses oma põhibaasi At Tiris Lõuna-Liibanonis.

"Asume sinise joone läheduses paiknevates linnades ja külades läbi viima regulaarseid patrulle," ütles jalaväerühma ülem nooremleitnant Janari Jaanso, kelle sõnul on seniste teenistusülesannete ülevõtmisel võtmesõnaks valvsus. "Tunneme hästi oma vastutusala ja peame endise täpsusega suutma märgata muutusi, et ennetada võimalike ohtlikke arenguid."

Rahuvalvajate laagrites on olemas kõik vajalik teenistusülesannete täitmiseks ja vaba aja veetmiseks. Elatakse 2-4 kohalistes kergkonstruktsioonist elamutes. Olemas on sportimisvõimalused sõude- ja veloergomeetritest lõpetades erinevate jõusaalimasinate ning hantliteni. Augusti keskel avasid Eesti ja Soome peaministrid positsioonil 6-50 uue sauna. Mõlemal positsioonil on olemas traadita internet, koju helistamise võimalus, lugemismaterjalid ja mängukonsool.

Koos staabiohvitseridega teenib hetkel Liibanonis ligi 40 kaitseväelast. Eesti jalaväerühm on osa Soome-Iiri pataljonist. Pataljoni kuulub üks soome- ja üks iiri jalaväekompanii ning üks eestlastest ja soomlastest koosnev jalaväekompanii. Pataljoni toetab Iiri ja Soome kaitseväelastest kompaniisuurune toetusüksus. Soome-Iiri pataljon on ainus mitmerahvuseline pataljon ÜRO rahuvalvemissioonil UNIFIL Liibanonis.

Kokku panustab UNIFIL-i hetkel 39 riiki.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee