President Ilves Ameerika Ühendriikides kestliku arengu tippkohtumisel.Foto: Vabariigi Presidendi Kantselei
Toimetas Kristin Aasma 27. september 2015 11:48
President Ilves rõhutas Ameerika Ühendriikides kestliku arengu tippkohtumisel, et kestlik areng pole võimalik inimõiguste arvelt.

"Praegune põgenikekriis on pikaajaliste lahenduste puudumise tulemus. Rahu, turvalisus ja inimõiguste kaitse on kestliku arengu üheks peamiseks tagatiseks. Nüüd peame aga tunnistama tõsiseid väljakutseid Süürias ja Ukrainas ning mitmes teises riigis," rääkis president Toomas Hendrik Ilves esinedes eile kõnega ÜRO kestliku arengu tippkohtumisel, kus lepiti kokku kõikidele riikidele kehtivad järgmise 15 aasta kestliku arengu eesmärgid.

Seega peitub Eesti riigipea sõnul lahendus kõikehõlmavas lähenemises, mitte üksikprobleemi lahendamises.

"Ühiskonna areng on ennekõike valitsuse kätes. Tugev ja demokraatlik valitsus tagab õigusriigi toimimise, võitluse korruptsiooni vastu, inimõiguste kaitse, sõna- ja internetivabaduse ning võimaluse meedial ja sotsiaalmeedial sõltumatult tegutseda. Riikide tasandil kestliku arengu eesmärkides kokku leppimine peab tähendama nende kaudu reaalsete muutuste – majanduslike, sotsiaalsete ja keskkondlike - elluviimist," ütles president Ilves.

President Ilves rõhutas oma sõnavõtus ka infotehnoloogia rolli ühiskonna arengus. "On aeg, et riigijuhid tunnistaks infotehnoloogia potentsiaali. Eesti on kinnituseks, et tehnoloogilised lahendused on majanduskasvu ja inimarengu kandvaks jõuks," märkis riigipea.

Kestliku arengu eesmärkide vastuvõtmisega on riigid esimest korda ajaloos kokku leppinud ühistes prioriteetides, sõltumata riigi arengutasemest. Eestile on oluline, et alates 2016. aastast kehtima hakkavad eesmärgid arvestavad põhimõtetega, et inim- ja majandustegevus peavad toimuma looduskeskkonna seatud piirides. Eesmärkide läbivate põhimõtetena on Eesti jaoks tähtsad demokraatia, inimõigused, head valitsemistavad, õigusriik, mittediskrimineerimine ja sooline võrdsus.

Samal teemal

Kommentaarid  (50)

sugulane 28. september 2015 09:39
HÄRRA TOOMAS HENDRIK ILVES ON EESTIMAA PARIM PRESIDENT !
28. september 2015 09:47
JEEP 28. september 2015 09:32
Põgenikekriisi põhjuste suhtes võib tal õiguski olla, pikaajalised pinged ning tegemata jätmised. Kahjuks aga mõned poliitikud aga võimendavad seda veelgi. Kuidas mõista sellist üleskutset, et tulge aga tulge kallid külalised! Et ootame teid meile 800 tuhat! Lisa sellele veel illusioonid ilma tööta ja muretust elust, mida suurt kasu teenivad inimsmugeldajad migrantidele silme ette maalivad ning mass hakkabki liikuma. Ka seni kodus püsinud hakkavad end nobedasti teele valmis seadma, et mitte hiljaks jääda ja ise kah nende 800 tuhande õnneliku hulka jõuda. Ja nii ei hakka liikuma mitte see oodatav 800 tuhat vaid mitu miljonit. Ja see mass ei vaju mitte ainult neid ootavale Saksamaale, vaid uputab ka teisi, vahepeale jäävaid maid, kellele see sugugi ei meeldi. Häirib oluliselt nende elu.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS