Maailm

Iraaklastest asüülitaotlejad: Soome on paha maa (238)

Toimetas Kristin Aasma, 26. september 2015 20:44
Asüülitaotlejad saabuvad Soome Torniosse.Foto: Reuters / Scanpix
Soomes Tornios paiknevad asüülitaotlejad tunnistasid uudisteagentuurile AFP, et Soome ei ole elamiseks hea riik.

Olgugi, et Haaparanta kaudu saabub Torniosse sadu asüülitaotlejaid päevas, ei ole kõik saabunud sihtkohaga sugugi rahul. Sajad iraaklastest varjupaigataotlejad pööravad otsa ringi, sest nad ei soovi jääda Soome, kus on "liiga külm ja igav", vahendab Soome ajaleht Iltalehti AFP-d.

Samal teemal

Küsitletud 22-aastane Muhammed oli kõigepealt rännanud Torniost Helsingisse, kuid tulnud Torniosse tagasi selleks, et Rootsi pääseda. "Võid maailmale öelda, et ma vihkan Soomet. Siin on liiga külm, pole teed, pole restorane ega baare ning tänavail mitte kedagi, vaid autod," kritiseeris Muhammed. 

Sama meelt oli ka Lõuna-Rootsisse pürgiv 15pealine iraaklaste rühm. "Soome ei ole hea maa," nurisesid varjupaigaotsijad AFP-le. "Ärge tulge! Olukord on rohkem kui haige. Siin on turvaline, kuid duširuumid on räpased ning rõivad ja toit väga kallis. Toitu antakse hirmus vähe – isegi imik ei saaks kõhtu täis," kaebasid Iraagist saabunud Ali, Karar ja Ali Helsingis võetud videos.

Iltalehti kirjutas, et politsei andmetel saabus täna õhtul pärast kella seitset Rootsist Torniosse 300 asüülitaotlejat. Rohkem ei pidavat täna Soome asüülitaotlejaid saabuma. Eile jõudis Torniosse 420 migranti.

Politsei kinnitusel on piiril rahulik, kuid pagulasjaotuskeskusest lahkus loata kuus inimest, kes kinnivõtmisel vastupanu ei osutanud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee