Eesti uudised

Ken-Marti Vaher: Kohveri vabastamine oli võimalik vaid tänu KAPO tulemuslikule tööle (39)

Õhtuleht.ee, 26. september 2015 16:30
Ken-Marti VaherFoto: Peeter Langovits / Postimees
Julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjoni esimehe Ken-Marti Vaheri (IRL) sõnul demonstreerib Kohveri vabastamine kaitsepolitseiameti kõrget taset, sest nö vahetus sai toimuda vaid tänu nende varasemale tulemuslikule tööle luurajate tabamisel.

"Kapo sihikindel ja professionaalne töö on viimase viie aasta jooksul viinud vähemalt nelja Putini-režiimi luuraja tabamiseni Eestis. Ilma nende tegevuse paljastamiseta poleks Eesti riigil olnud kedagi, kelle vastu Kohverit vabastada," ütles Vaher.

Samal teemal

Vaher selgitas veel, et pantvangistatud Eston Kohveri välja vahetamine oli kujunenud olukorras ainumõeldav samm, sest ülejäänud diplomaatilised võimalused Kohveri vabastamiseks olid end juba ammendanud. "Kohvri vabastamine on järjekindla tegevuse tulemus, mis näitab KAPO kõrget taset," kiitis ta julgeolekuasutust.

"Ma soovin siiralt õnne ja rahu Eston Kohverile, abikaasale ja neljale lapsele. Ent seejuures väärivad õnnesoove ja tunnustust ka kaitsepolitsei peadirektor Arnold Sinisalu ja juhtkond süstemaatilise töö eest, mis on kinnistanud Eesti vastuluure professionaalset taset, sest just need tegevused viisid Venemaa poolt ebaseaduslikult kinnipeetud Eston Kohveri vabastamiseni," lõpetas Vaher.

Samal teemal

28.09.2015
Toomas Hendrik Ilves: Dressenisse suhtun ma endiselt kui reeturisse, ta jääbki inimeseks, kes reetis Eesti
28.09.2015
Kohver: aitüma kõigile!
27.09.2015
Eksperdid: Eston Kohveri väljavahetamise järel saab Eesti muude teemadega edasi minna
26.09.2015
Juškin: vahetusega püüab Moskva julgustada oma agentuuri Eestis