Urmas ReinsaluFoto: TEET MALSROOS
Õhtuleht.ee 26. september 2015 16:18
"Eston Kohver on tõeline kangelane. Meil on hea meel, et ta on tagasi oma pere juures. Suur tunnustus Eston Kohverile pika ja vapra võitluse eest, kus ta jäi väärikaks meheks taludes ebaõiglaselt osaks langenud vintsutusi," kommenteeris justiitsminister Urmas Reinsalu Eston Kohveri vabastamist pressiteate vahendusel.

"Oleme tänulikud ja tunnustame ühiselt meie julgeolekuasutusi, kes koos partnerriikidega tegid uskumatult head tööd selle nimel, et Eston Kohver oleks jälle tagasi Eesti pinnal.
Lahendustee, mis sai valitud Eston Kohveri tagasisaamiseks, oli asjaolusid arvestades optimaalne: vangide vahetusviisi tagajärjel ei tulene Eston Kohverile mingisuguseid õiguslikke järelmeid seoses Venemaa kohtuotsusega.

Asjaolusid arvestades oli selle juhtumi puhul optimaalne ka lahendus, et Eston Kohveri vabaduse hinnaks sai Dresseni vanglast liikumine Venemaale. Teame kõik, et inimröövi ohvriks langenud Eston Kohverit pole võimalik Dresseni-suguse tegelasega kaaluda, võrdlemine on siin küsimuses tegelikult kohatu. Dressen jääb meie rahva jaoks selleks, kes ta on – reeturiks, on ta siis Moskvas oma peremeeste juures või Eesti vanglas."