Eesti uudised

TV3 VIDEO I Omniva plaanib kõik postkontorid likvideerida

Õhtuleht.ee, 25. september 2015 19:36

49 KOMMENTAARI

m
Maali./ 27. september 2015 07:56
Om nii vää? Tuleb jälle kõrtsist postimaja teha.
a
AADI/ 27. september 2015 00:32
Tore oleks kui see Omniva ennast kinni paneb, loll asutus.
m
mul on/ 26. september 2015 22:21
mobiil aga kohe kardan seda igasugu kribu krabu kunagi ei tea mis valesti läheb või mida sisse lülid
olid toredad ajad olid poed olid kontorid isegi raamatupood oli kultuurimajad laulukoorid jõulumargid
soome kelgud märjad kindad villasokid lapse süda oli kurb ma ei tea miks siin ei aita osho ka
p
26. september 2015 16:28
Postkontorite likvideerimisega tahetakse igasuguste pakikeste saatmine panna nendesse kollastesse automaatkastidesse, mis aga nõuab klientidelt mobiiltelefoni ja pangaarvet. Kujutage nüüd ette vanade inimeste segadust, kus neid sunnitakse ostma mobiile ja sellise tehnovärgiga kaasa minema. Nad ei saa sellest ju aru. Tean mitmeid vanureid, kellel polegi mobiile ja kes lasevad oma pensioni koju tuua. Kui tahavad kellelegi pakikest saata, siis jäävad nad omadega hätta.
p
26. september 2015 16:28
Postkontorite likvideerimisega tahetakse igasuguste pakikeste saatmine panna nendesse kollastesse automaatkastidesse, mis aga nõuab klientidelt mobiiltelefoni ja pangaarvet. Kujutage nüüd ette vanade inimeste segadust, kus neid sunnitakse ostma mobiile ja sellise tehnovärgiga kaasa minema. Nad ei saa sellest ju aru. Tean mitmeid vanureid, kellel polegi mobiile ja kes lasevad oma pensioni koju tuua. Kui tahavad kellelegi pakikest saata, siis jäävad nad omadega hätta.
k
Kellamees/ 26. september 2015 11:00
Vaatan asja linnamehe pilguga....
Nii debiilset asutust kui eesti post annab otsida, ma saan aru et ta on NÕUKOGUDE POSTI järglane aga noh, nende aastate jooksul oleks võinud ikka saada EESTI POSTIKS ! Nii nagu POST !!!, on ta ka jäänud postiks, elutuks postiks, vaiaks, kepiks, kuidas tahate...... Kõige õigem ongi öelda kepiks sest seal ongi mentalideediks kliendile ära-panemine !!!
Võtad saadetise teate, sõnaselgelt nimerea all trükitult......SUHE saajaga !? Kirjutad ilusti ISA, nimed ühesugused mis tõestamist ei vaja aga näe, pakki kätte ei anta..... Olgu ta siis väärt kiri-pakka aga õppige lugema mis on siis sõnal tähendus SUHE !?
Võtame vene mentalideediga NÕUKOGUDE POSTI . Omal ajal oli võimalus saata fotofilm Soome ja sealt tulid tagasi juba fotod.....aga kätte anti AINULT ......ja AINULT saajale !? Kas saab olla debiilsemat mõtteviisi......mida on teha inimesel võõraste fotodega........? Kui, siis ehk visata vaid prügi-kasti aga vot personaalselt pean ise paki saamisele pühenduma.....
Minu poolest hävitage see eesti post, NÕUKOGUDE POSTI järglane, olen jäägitult talle selja pööranud......
n
nüüd on veel/ 26. september 2015 22:30
mingid jõledad firmad kes tellimata mingeid pakke saadavad pärast nõuavad raha enam ei julge pakile järgi minna ei läinudki mingit saatja nime polnud
m
Magnus/ 26. september 2015 07:57
Pangu jah kõik kinni! Pole nagu kuulnud, et kuskil tsiviliseeritud riikides POLEKS ISEGI POSTKONTOREID!
k
26. september 2015 00:24
Kasutan postkontori teenust regulaarselt, umbes 3-5 korda kuus ja niimoodi juba viimased 4 aastat. Olen sattunud sinna igasugustel kellaaegadel, nii tavalisel tööpäeval kui ka laupäeval. Uskuge või mitte, aga veel kordagi pole minuga juhtunud sellist asja, et ma poleks pidanud seisma järjekorras. Tavaliselt tuleb oodata 15-20 minutit, pühade ajal aga isegi tund või poolteist. Põhjus ootamiseks on olnud alati sama - ülerahvastatud postkontor ja laisad teenindajad. Ja nüüd tahetakse seegi logisev ja allpool igasugust arvestust ning taluvuspiiri olev teenus ära kaotada...

m
Ma/ 25. september 2015 23:34
pole aastaid kasutanud postkontori teenust.Pole nagu asja olnud.
t
to: Ma/ 26. september 2015 07:16
Kas ei ole asja olnud või ei ole nagu asja olnud?
m
Magnus/ 26. september 2015 07:53
ÄRA SIIS KASUTA JA OLE VAIT!!!
m
Magnus/ 26. september 2015 07:55
ÄRA KASUTA JA OLE SIIS VAIT!!!
n
naisuke/ 25. september 2015 23:21
Küsisin LP. OMNIVALT 2 küsimusele vastust, mis mõlemad puudutasid kleinditeenindust. Mõlemal korral lubati vastata, kuna kohe seda ei osatud teha! Küsiti telefoninumber ja aadress. Ja kummalgi korral ei vastatud! Ja nüüd räägivad kahjumist, kasum ei tulegi sinna, kus keegi midagi ei tea ja ei tahagi teada ega teenindada.
Head teed teile minna, küll meie ka elame!
n
Norrast/ 25. september 2015 23:01
Sellises rikkas riigis nagu Norra, on toidupoes "postinurgake". Sealt ostetakse marke, pannakse pakke posti ja vastupidi. Ilusti toimib. Ainult suurlinnades on peapostkontor (1!) ja iniemsed saavad oma kirjad-pakid saadetud. Miks mitte samamoodi ei vöiks toimida Eestis? Soomes sama systeem. Jätkuvalt vähendatakse postkontoreid ja kirju saab postitada poes. Mugav!
n
naisuke/ 25. september 2015 23:17
Norras saavad poemüüjad normaalset palka ka, aga siin tööd juurde ja palk jääb sama nigelaks. Ja elu regresseerub igast nurgast, kuhu ka ei vaataks!
n
Norrast/ 25. september 2015 22:57
Norra rikas riik, aga postiteenuseid saab poest. Suurlinnades on postkontor (1), mujal mitte. Köik pakid, ymbrikud, margid, saab poest. Miks mitte ka Eestis?
s
25. september 2015 22:44
See Omniva on alla käinud,Tallinnast kiri 100 km kaugusele nelja päevaga.Oma postipunktis ei ole võimalik tähtkirja igakord saata, sest üks poemüüja ei saa selle vastuvõtmisega hakkama, tuleb oodata , kui on teine müüja tööl.jama.
t
Trevv/ 25. september 2015 22:40
Nõuka ajal oli maal iga natukese aja tagant toidupood. Koolid olid lapsi täis. Inimestele anti tööpoolt elamispinnad ja kütus oli odav. Sellist asja polnud ,et keegi istus kasutult kodus kuna kõigil oli töö. Kõigis taludes oli 3-6 last peres. Isegi meie alevikus oli kõrts ja hiljem ka ööklubi ja restoran nüüd pole midagi. Hooned tühjad ja lagunevad ainult vanainimesed ja rääma vajunud talud mida inimesed remontida ei jõua. Metsatööga ehitasin omale maja aga nüüd jõuad ainult arved maksta ja toidupoest natukene süüa osta kuigi teen täpselt sama tööd ja teenin üle eesti keskmise. Kodujuurest sõitsid koguaeg kaubarongid aga nüüd on ainult võssakasvanud kruusatee. Kui küsin mõnelt tuttavalt põllumehelt,kalurilt või metsamehelt kuidas läheb siis kõik löövad käega ja ütlevad ,et mis seal ikka tööd saab teha aga raha küll ei maksta.
l
Lastele olen rääkinud möödunu aja häid külgi!/ 25. september 2015 23:28
Kahju, et paljud on minetanud selle, mis Nõukogude asjas oli hea ja väärtuslik!
h
Hea mõte / 25. september 2015 22:33
Paneme kõik asjad maal kinni. Jätame ainult suured linnad. Milline kokkuhoid! Kõik linna! Ma ei taha pahasti öelda, aga kallid riigiisad.. minge palun p****!
p
pff/ 25. september 2015 21:56
Minumeelest ongi õige need ära kaoutada, kuna neid ei käi enam keegi eriti.
Kõik asjad tehakse järjest mugavamaks.
n
naisuke/ 25. september 2015 23:17
ebamugavamaks ikka- pidid ütlema!

m
mikk/ 25. september 2015 21:52
Hobulaenutuspunktid on likvideeritud, nüüd siis ka postkontorid. Käisin viimati postkontoris kui maksevahendiksoli veel rubla, hiljem pole asja olnud.
k
Kirjad käivad interneti kaudu aga pakid maailma poodidest tulevad kaasajal postkontorite kaudu/ 26. september 2015 00:04
Kaupade valik, hinnad jne. on maailmas miljard korda paremad kui Su külapoes. Pooltest vajalikest kaupadest pole külapoe müüja undki näinud. Kõikide alade vajadusi väikese riigi poekesed katta ei suuda ja üldjuhul on puugiks kauba teekonnal, mis tarbetut lisatasu nõuab. Eestis paneb poole hinnale juurde.
s
Sulamass/ 25. september 2015 21:41
Selle NSV liidust vabaks saamisega kaob peagi rahvuslus, rahvus ja riik!
o
Olid ajad/ 25. september 2015 22:21
Vene ajal oli küll puudusi, aga kõigil oli siiski töö ja eluase! Ja eestlased sigisid!!!
r
retro/ 26. september 2015 14:25
need kes siin miinuseid loobivad oli sellel ajal veel vedelas olekus ja ei saagi mäletada.
m
mina/ 25. september 2015 21:34
tegelikult pole kliente vähemaks jäänud,sest postipakid ja muu kraam käib ikka läbi postkontorite.ja kust võeti see,et neli inimest käib marke ostmas!? lihtsalt kellegil on raha vähe ja kuidagi peab selle nö ära kantima ja seega tavakodanik jälle kannatab.....
m
meelis/ 25. september 2015 21:29
Majanduslikult oleks mõtekas pool juhtkonnast vallandada. Maal keerab see asja p...sse. Pagulaste arvelt saaks muidugi ka kõvasti kokku hoida, mida siis näiteks maal päästetöötajatele, õpetajatele, kiirabile sotstöötajatele jagada.
r
Reformierakond paneks kõik kinni, sest vihkavad neid ja kõik maksab/ 25. september 2015 21:28
m
meelis/ 25. september 2015 21:25
Maal on see tõsiseks probleemiks. Kui rahaliselt välja ei kannata, siis riik võiks täiendavalt doteerida, nt võiks see raha tulla pagulaste arvelt, keda enamus meist siia ei oota.
k
Klient/ 25. september 2015 21:21
Paistab, et klienditeenindajad lisanduvad töötute armee ridadesse. Eile oli maalehes artikkel, et kôik postkontorid lähevad postipunktideks 5 aasta jooksul. Täna aga juba Vokale otsus tehtud. Kindlasti on sellise personaalse teate saanud ka teiste postkontorite töötajad. Kiiresti tegutsetakse!!! Kui sama kiirusega toodaks lehed kasti, siis lôunaks loeks lehte, mitte ôhtusöögiks.
Jôulute aegu ja enne oli alati postis kiire. Saadeti pakke ja kirju jne. Sellel aastal linna sôita ei jôua ja jôulusid ei tule. Ei usu mina, et see poe preili müüb saia ja piima ja oskab minu paki saata Ameerikasse.
j
juta/ 25. september 2015 21:09
Omniva on nii kole nimi tahan Eesti posti tagasi!

m
mis mõttes/ 25. september 2015 20:57
kliente ei ole ???
iga kord kirun kui pean paki järgi minema sest passin ca 30 mini järjekorras,kontor rahvast täis sest 4 leti peale on 2 teeniindajat ja postkantoore on rahvast täis,no miitte ei saa aru....
PS. automaadid streigivad koguaeg ja jooksevad kokku :(
ja veel,linnades pange postkontorid ostukeskustesse.
a
ants/ 25. september 2015 20:54
aga likvideeriks ühtlasi ka riigi...aitab ugridele Revalistki küll,seal saab vähemalt pulli,ka Ansipit,Savisaart,Rosinaanuseid jm jeekimeid
t
tere talv/ 25. september 2015 20:54
ja kuidas ma hakkan toidupoes tähitud kirja saatma? pakiautomaadid on muuseas ok, vähem jama, ainult kahjuks väiksematesse asulatesse neid ei raatsita panna. ilmselt varsti jäävadki vaid maakonnakeskustesse, siis tartusse ja tallinna, lõpuks vaid tallinna...
j
JUHAN/ 25. september 2015 20:47
Praegu on postkontor sageli asula, alevi või väikelinna keskus, sest kõik muu on kinni pandud. Postkontor tegeeb posti ning pakimajandusega. Postkontor täidab panga funktsioone. Saab raha hoiustada ning välja võtta, maksed makasta j.n.e. Saab vormistada laenude võtmisi, saab sõlmida kindlustusi. Teha dokumentidest koopiaid, Võib osta loteriid või lotopileteid, raamatuid, kirjatarbeid, ajakirju, ristsõnu. Samuti šokolaadi, küpsiseid, kompvekke, nätsu. Mitmesugust hügieeni ning apteegkaupa. Siis veel igasugust vajalikku pudi-padi. Postkontor täidab ka klubilist funktsiooni (rahvas käib seal koos muljeid vahetamas) ja ka sageli nõu küsimas. Ja kui see nüüd kinni pannakse?
m
mikk/ 25. september 2015 22:13
"Postkontor täidab ka klubilist funktsiooni (rahvas käib seal koos muljeid vahetamas) ja ka sageli nõu küsimas. Ja kui see nüüd kinni pannakse?" --selles asi ongi,mutid käivad seal keelt peksmas,mitte iga päev marke ja ümbrikke ostmas. Kas selle pärast on vaja postkontorit pidada?
t
to mikk/ 26. september 2015 08:44
Peakontori-Mikul ei maksaks selle viimase, isetegevuslikult tekkinud funktsiooni üle küll liialt muretseda. Juhtivtöötajana peaks ta teadma, et see ei lähe Onivale mitte pennigi maksma, sest koosseisulisi koristajaid pole provntsikontorites enam juba ammugi, Ja ka poskontori töötajatele lõpetati koristamise eest lisatasu maksmine juba mitme aasta eest. Aga lollimgi majandusmees teab, et rahvakogunemineon pigem reklaamiks, sest mõni ikkagi midagi ostab või tellib. Ja kuidas seletab auväärt Mikk neid eespool nimetatud fiunktsioone? Kas need polegi külakohas vajalikud?
t
to mikk/ 26. september 2015 08:45
kus siis maarahvas käib sinu arvates- restorane ja baare ei ole, klubid ja raamatukogud on ammu suletud, pangakontorid ja kauplused samuti, nüüd siis ka postkontorid
M
!!!!!/ 25. september 2015 20:37
Mitte kõik kontorid! Alles jääb ikka peakontor, sest kus kohas see hr. peadirektor muidu istuma hakkaks? Ja tema asetäitjad, nõunikud ning osakonnajuhatajad. Ning raaatupidaja kes neile palka, tulemuspalka ning preemiaid arvutab. Sest kokkuhoid on ju suur-suur!
a
aa/ 25. september 2015 20:29
Kuulda oli , et Omniva laieneb Hiinasse? Vaesed Hiinlased!
l
Likvideerida tuleks OMNIVA ja nii ruttu kui võimalik./ 25. september 2015 20:22
Saadetist kättetoimetamine ja kättesaamine on alla igasugust arvestust.Päris pikalt olen nendega olen nendega pikalt sõdinud,neil on seal kõigest pohhui.Hiljuti saatsin meili,et kus on minu pakk mis saabus Sweden Posti kaudu.Siiani hauavaikus.
No ma ei või,milline firma.Kui oleks alternatiiv aga nad ju teavad,et konkurenti pole.
v
vabandan,kopeerimine läks untsu,/ 25. september 2015 20:24
aga vist saate aru.Tänan.
v
25. september 2015 20:27
Vb nad ei viitsi või oska otsida- mul juba eestisisese kirjaga kaks korda nii juhtunud. Küsimise peale vastatakse, et ei ole, aga oli ikka küll olemas!
p
pendli Endel/ 25. september 2015 20:21
EESTI AS lõpetab samuti tegevuse.
Pakkige kohvrid!

r
realpolitik/ 25. september 2015 20:04
kui pagulaseed nõuavad kirjapommide kättetoimetamist, küll siis taas tööle pannakse
m
majanduslikult/ 25. september 2015 20:03
on kõige tulusam, kui ühtegi inimest siia riiki ei jääks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee