Michael Jackson esineb Lauluväljakul

20. märts 1997 00:00

22. augustil annab Tallinna Lauluväljakul Skandinaavia-turnee käigus kontserdi popmuusikakuningaks tituleeritud Michael Jackson, kes on kuulsaim ja skandaalseim seni Eestit külastanud staaridest.

"Tegu on Jacksoni toetuse ja kummardusega Baltimaadele, sest ka palju väiksema kaliibriga artistide tuurid on seni Eestist mööda läinud," ütles kontserti organiseeriva IS Music Groupi president Lauri Laubre.

Michael Jackson on üks 20. sajandi edukamaid meelelahutusesinejaid ning enim plaate müünud sooloartist kogu muusikaajaloo jooksul. Mõned lapsevanemad on teda viimastel aastatel küll süüdistanud poisslaste seksuaalses ärakasutamises.

Kontserti korraldav IS Music Group laseb pääsmed müügile 21. aprillil ning nende arv on piiratud.

Kaks päeva pärast Tallinna kontserti esineb Jackson Helsingis. Seni pole teada, kas ta annab Eestis pressikonverentsi.

Koos ihukaitsjate, lavatööliste ja muu abipersonaliga saadab Michael Jacksonit tema Eesti kontserdi ajal 200 inimesest koosnev meeskond. Staari toidu valmistab tema isiklik kokk.

Kontserdilava ehitatakse viie päeva jooksul enne kontserti, kogu vajalik tehnika saabub Tallinna raskelennukitega. Kaasa tuuakse peaaegu kogu tarvis minev kraam elektrigeneraatoriteni välja.

Michael Jackson on sündinud Ameerika Ühendriikides Indiana osariigis 29. augustil 1958. Ta debüteeris popmuusikas juba kuueaastaselt koos vendadega ansamblis Jackson Five. Heliloojana tuli Jackson 1976. aastal välja plaadiga "Destiny". 1979 ilmus esimene sooloalbum "Off the Wall", mis tähendas ühtlasi ka tema jõudmist popiidolite hulka. Tõeline maailmakuulsus tuli Jacksonile 1982. aasta plaadiga "Thriller".

Jackson on asutanud laste- ja keskkonnakaitsele orienteeritud heategevusorganisatsiooni Heal the World, mis eraldab igal aastal abiprojektide jaoks miljoneid dollareid.

MAREK KALLIN
Arhiivifoto

Megatäht Michael Jackson on kuulus oma tuldpurskavate kontsertetenduste ja erakliku argielu poolest.