Krimi

Tartumaal sohu eksinud eakas mees aidati koju 

Toimetas Marge Sillaots, 24. september 2015, 13:05
Foto: Mati Hiis
Tartumaal Laeva sohu eksinud mees pääses metsast välja politsei korrapidajalt telefonitsi saadud juhiste järgi.

Kolmapäeval, 24. septembril kella 15.40 paiku sai häirekeskus teate, et Laeva sohu on eksinud 75aastane mees, kes ei leia tagasiteed oma sõiduki juurde. Patrull asus selgitama mehe sõiduki asukohta, et sealt edasi maastikuotsingute kohta planeerida. Samuti võeti ühendust Laeva sood hästi tundva kohalikuga, et vajadusel kasutada otsingutel ka tema abi. Politsei korrapidaja oli otsitava mehega kontaktis telefonitsi ning andis omalt poolt nõu, kuidas mees ise soost mõne lähema teeotsani jõuaks.

"Alati ei ole inimese asukoha väljaselgitamiseks tarvilik käivitada põhjalikke otsinguid. Näiteks sel korral piisas politsei korrapidajast, kes inimese telefonitsi piki looduslikke teemärgistusi õigele teele juhatas," kirjeldas Lõuna prefektuuri operatiivteenistuse vanem Ottomar Virk.

Viik lisas, et olenevalt olukorrast ja esmainfost otsustab politsei igal korral eraldiseisvalt, kas otsingutel kasutada teejuhatuseks märguandena sireeni ja signaalrakette, kasutada otsinguala ülevaatuseks helikopterit, kaasata ahelikkesse lisaks politseinikele kohalikud ja vabatahtlikud või otsida inimeste näiteks teenistuskoera abil.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee