Tarbija

MADE IN CHINA: Iga teine välismaalt Eestisse jõudev pakk tuleb Hiinast (8)

Õhtuleht.ee, 24. september 2015 10:13
Foto: Teet Malsroos
Omniva andmete kohaselt moodustavad Hiinast tellitud kaubad täna umbes 50 protsenti välismaa saadetiste kogumahust. Omakorda 95 protsenti Hiina saadetistest pärineb aga Hiina populaarsest veebipoest AliExpress.com.

Hiinast tellimine on viimase kahe aasta jooksul kahekordistunud ja peamiselt tellitakse Hiinast riideid, tehnikat, ehteid ja muid pisiesemeid. Praegu töötleb Omniva keskmiselt 5 tonni Hiina saadetisi päevas.

Vähendamaks postkontorite töökoormust töötaski Omniva välja mugavusteenuse, mis võimaldab tulevikus tellida enamikku välismaistest e-poodidest ostetud kauba pakiautomaati.

Kuna aga Hiinast tellitud kaubad moodustavad täna umbes 50 protsenti välismaa saadetiste kogumahust ja kuna 95 protsenti Hiina saadetistest on AliExpressi kaubad, siis alustatakse uue teenuse pakkumist just AliExpressi saadetistega.

AliExpressi veebikaubamajast ostetud kauba saavad kliendid soovi korral kätte ükskõik millisest 104 Eestis asuvast Omniva pakiautomaadist. Teenus on tasuline ja kuni selle aasta lõpuni maksab see 1,90 €.

Samal teemal

07.11.2017
Kolmandatest riikidest tellitud odavad kaubad maksustatakse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee