Eesti uudised

Võõras mees katsus bussis väikest poissi  (32)

Teele Talve, 23. september 2015, 16:34
PAITAS PEAD JA SILITAS ÕLGA: Politsei palub kõigil, kes tunnevad ära bussis poissi silitanud mehe, sellest lastekaitseteenistusele teada anda. Foto: Facebook
Sotsiaalmeedias jagab naisterahvas mure sellest, kuidas ta juhtus nägema Tartu bussis purjus meest, kes noort poissi sobimatult katsus. Naine kirjeldab, et algselt silitas mees poisi pead ning liikus siis edasi õlale.

Facebooki postituses kutsub naisterahvas inimesi üles märakama ning sekkuma olukordadesse, kus lastele liiga tehakse. Probleemile viitamiseks räägib naisterahvas ära loo, mida juhtus päev eest bussis pealt nägema.

Naisterahvas kirjeldab, et poisid istusid ja mängisid telefonidega.  "Ühel hetkel astus nende juurde vene rahvusest meesterahvas umbes 55 või isegi vanem. Ilmselgelt oli ta purjus ning hakkas neid kõnetama."

Naise sõnul hakkas pika küsimise peale üks poistest mehega vene keeles rääkima. "Minu vene keel on nagu ta on, aga sain siiski päris paljust aru. Mees hakkas pärima kuhu poiss sõidab, mis ta nimi on, kuidas ta vene keelt räägib ja nii edasi. Ühel hetkel küsis ta poisilt kas ta võib talle pai teha," kirjutab ta, et sellise küsimuse peale ei osanud poiss midagi kosta. "Ja nii kasutas mees juhust ja muudkui silitas ta pead. Järgmine hetk juba silitas ta õlga," meenutab ta. "Ja siis mina käratasin üle bussi poisile, et ärgu lasku sellel võõral mehel ennast puudutada."

Seepeale mees vihastas ja hakkas naist vene keeles sõimama. "Siis juba sekkusid teised ka ja mees lahkus Turu peatuses," kirjutab ta.

Naise jaoks on hämmastav, et kaasreisijad juhtunust välja ei teinud, vaid vaatasid seda pealt. "Ainult 2 noormeest nägid samuti, et see ei olnud niisama jutu rääkimine," on ta nördinud.  "Kallid kaaskodanikud, kui teie näete midagi sellist, siis ärge kartke vahele sekkuda, sest ilmselgelt kõik lapsevanemad ei ole oma lastele rääkinud, et võõraste inimestega ei pea rääkima," paneb ta kõigile hingele.

Politsei pressiesindaja Kerly Peitel sõnas, et politseini on jõudnud sotsiaalmeedias leviv informatsioon mehest, kelle käitumist ühe poisslapsega peeti kohatuks. "Kontrollime laekunud infot, misjärel võib saada selgust, milline oli mehe motiiv ning kas tegu oli pahatahtliku lähenemisega," selgitas Peitel.

Politsei palub kõigil, kes mehe ära tunnevad, sellest teada anda

Ta sõnas, et  politsei soovitab lastele rääkida üle, et võõraste inimestega, veel enam, kui nad on purjus ja käituvad ebaadekvaatselt, ei ole tarvis kontakti luua. Samuti tuleks last julgustada, et ta annaks emale-isale teada, kui mõni kahtlaselt käitunud inimene on püüdnud temaga kontakti saada või lapsega sobimatult suhelnud.

"See info tuleks omakorda politseile edastada, et juhtunu täpsed tagamaad selgeks saaks. Antud juhul oleks selle meesterahva isiku kindlakstegemisele ning asjasse kiirema selguse toonud see, kui pealtnägija sellest kohe politseile teatanuks"

Ta lisab, et kui keegi tunneb postituses näidatud fotol oleva mehe ära, siis andke sellest teada Lõuna prefektuuri lastekaitseteenistusele meiliaadressil liia.kilp@politsei.ee.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee

;