SoftBanki juht Masayoshi Son ja robot PepperFoto: Yuya Shino
Maailm
23. september 2015 15:53

KARM KORD: Jaapani firma müüb roboti vaid neile, kes lubavad, et ei seksi sellega kunagi (2)

Japaani firma Softbank tõi turule roboti nimega Pepper, kuid selle ostjad peavad lubama, et ei hakka robotiga seksima, vahendas Daily Express.

Pepper pole koduabiline, vaid selline robot, kes on programmeeritud inimestega suhtlema ja neid rõõmsaks tegema. See suudab inimese emotsioone lugeda ja sobiva vestlusteema valida.

Kui masinimene Jaapanis müüki läks, telliti seda juba esimeste minutite jooksul üle tuhande eksemplari. Robot on väga popp, kuid Softbank müüb seda vaid neile, kes lubavad, et ei hakka Pepperi abil oma seksuaalfantaasiaid välja elama.

Hoiatus on igati asjakohane. Häkkerid suutsid hiljuti Pepperi rinnal oleva puutetundliku ekraani nii ümber programmeerida, et see hakkas näitama klippi inimrindadest.

Londoni ülikooli professor Adrian David Cheok on öelnud, et varsti liiguvad meie keskel tõelised humanoidid, robotid, kes on väga intelligentsed.

"Mõned inimesed armuvad robotitesse ja magavad nendega. Vaja on täiesti uusi eetilisi tõekspidamisi ja seadusi, mis aitaks meil selles uues olukorras toime tulla."