Soome välisminister Timo Soini Foto: AFP / Scanpix
Õhtuleht.ee 23. september 2015 13:38
Soome välisminister Timo Soini süüdistab Rootsit selles, et naaberriigi käitumine pagulasküsimuses õhutab rahvusvahelist inimsmugeldamist ning Põhja-Soome pagulaskriis võib süvenedes halvendada Soome ja Rootsi vahelisi suhteid.

Rootsi omakorda süüdistab Soomet selles, et Soome ei anna pagulaskriisis piisavat panust, kuid Soome hinnangul ei pea Rootsi kinni Dublini kokkuleppe järgsest kohustusest registreerida Rootsi saabuvaid varjupaigataotlejaid ja lükkab nii suure osa pagulasprobleemist Soome kaela, vahendab Ilta-Sanomat.

Rootslaste tõlgendus on, et kuna nemad on vastu võtnud palju pagulasi ja võtab ka praegusel hetkel palju rohkem kui Soome, siis peab ka Soome vastutust kandma.

Soini sõnul aitab Rootsi nii toimides kaasa rahvusvahelisele inimsmugeldamisele.

"Rootsi ei ole ainus. Taani laseb Rootsi ja Saksamaa Taani. Ainus lahendus on see, et paneme raha pagulaslaagritesse ja asutame hotspotte (vastuvõtukohti sisserändajate jaoks) Lõuna-Euroopasse, Põhja-Aafrikasse ja lähipiirkondadesse. Seal tehakse siis see sõelumine ja vaadatakse, kellel on õigus tulla ja kellel ei," ütles Soini.