Foto: Teet Malsroos
Õhtuleht.ee 23. september 2015 10:28
Altkäemaksusüüdistuse saanud Tallinna linnapea Edgar Savisaar sõnas Poska majas toimunud pressibriifingul, et Eesti poliitikat tundvatel inimestel peaks selge olema, miks teda rünnatakse just praegu.

Briifingul sõnas Savisaar ajakirjanike ees, et on kolm põhjust, miks teda praegu rünnatakse: Tallinna Sadama afäär, Keskerakonna lähenev 15. kongress ning see, et ta poliitikasse naasis.

"Toompeal võimul olev seltskond ei suutnud muud moodi varjata megavargust Tallinna Sadamas ja appi võeti üks isiklik rünnak, mis on neil varem aidanud skandaale peita või summutada," rääkis Savisaar.

"Selge on, et Eesti poliitikat vähegi tundnud inimesed saavad hästi aru, miks Savisaart tegelikult praegu rünnatakse."

Savisaare sõnul on tal taoliste rünnakutega piisavalt kogemusi: "Ma olen puhtam kui prillikivi!"

"Minu arvamuse kohaselt on asja taga IRL. Skandaalid SDE ja RE ehk Tallinna Sadama vastu. Tundub, et IRL on ennast nurka mänginud ja mistahes vahenditega püütakse poliitilist maastikku sassi ajada, et oma võimalusi parandada," ütles ta.

Savisaare sõnade kohaselt kirjutas ta protokolli, et tegemist on absurdsete kahtlustustega.

Kapo esitas kaitsepolitsei Tallinna linnapeale Edgar Savisaarele kahtlustuse korduvas altkäemaksu võtmises. Kahtlustuse järgi võttis Edgar Savisaar 2014. ja 2015. aastal korduvalt altkäemaksu varade ja soodustustena nii enda kui ka kolmanda isiku kasuks kokku mõnesaja tuhande euro väärtuses.