Eesti uudised

PÕLLUMEES PÄRAST SEAKATKU: tühi tunne tuli peale, kui hukatud sead ära viidi (8)

Maarius Suviste, 23. september 2015 07:00
JÄTKAB TEGEVUST ILMA SIGADETA: Valgamaa põllumees Jüri Koppel ütleb, et nad tegelevad nii mitme asjaga, tänu sellele nad sigade hukkamise pärast oma tegevust ei lõpeta. «Meil on nii mitu haru, et üks toetab teist,» ütleb ta, et kedagi koondama ei pea, kuid sigu enam kasvatama ei hakka.Foto: Aldo Luud

"Sead said otsa ja rohkem ei kavatse ma nendega jännata," tunnistab Valgamaa põllumees, kelle 126 vabapidamisel olnud ristandsiga hukati. "Mind see eriti põdema ei pannud. Aga tühi tunne tuli ikka peale, kui nad lõpuks ära viidi."

Hea ja halb käivad ikka käsikäes. Nii ka Valgamaal Tõlliste vallas Vilaski külas tegutsevas osaühingus Kopra Karjamõis. "Alati peab igast jamast midagi positiivset leidma," ütleb ettevõte osanik ja tegevjuht Jüri Koppel.

Saatuse iroonia on see, et mõni nädal pärast sigade hukkamist pärjati Kopra Karjamõisa üle-eestilisel konkursil "Parim mahetootja 2015" tiitliga. Kümmekonna töötajaga ettevõttes kasvatatakse ka lambaid, kodulinde, teravilja, köögivilja, maitsetaimi ja marju.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27.10.2015
Sigade hävitamiseks 305 765 eurot
17.10.2015
Maarahva Kongressi volikogu: piimandus ja sealihakasvatus on hävimisohus, kriisiabiga on kiire!
30.09.2015
Rakke vallas lõpetati Aafrika seakatku karantiin
23.09.2015
Seakriis sunnib lihatööstust uksi kinni panema

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee