Maailm

Mees tõukas naise pulma-aastapäeval kaljult alla surnuks (29)

Aadu Hiietamm, 23. september 2015, 07:00
ETTEKAVATSETUD MÕRV: Denveri kohus jõudis pärast kaks nädalat kestnud protsessi järeldusele, et Harold Henthorn (vasakul) lükkas abikaasa Toni (paremal) 12. pulma-aastapäeval kaljult alla.Foto: Twitter

Denveri kohus mõistis Harold Henthorni (59) süüdi abikaasa Toni tapmises, vahendab Spiegel Online. Kui kauaks mõrvaril tuleb trellide taha jääda, ei ole veel otsustatud. 

Harold Henthorn läks koos abikaasa Toniga USAs Colorado osariigis Rocky Mountaini rahvusparki matkama 29. septembril 2012. Sel päeval tähistas paar 12. pulma-aastapäeva. Naine ei tulnud sellelt matkalt elusana tagasi. Mees ütles, et Toni libastus ja kukkus 40 meetri kõrguselt kaljult alla. Harold Henthorn vandus, et see oli õnnetusjuhtum. Naise elu oli kindlustatud 4,7 miljoni dollari eest ning mees tahtis selle raha sisse kasseerida. Kindlustusfirma soovis aga asja lähemalt uurida. Siis selguski, et see oli ettekavatsetud tapmine.

Harold Henthorn oli enne saatuslikku pulma-aastapäeva käinud koguni üheksa korda selles piirkonnas üksi matkamas. Tema kodus olnud matkakaardil oli koht, kus naine kaljult alla kukkus, juba eelnevalt ristiga märgitud.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee