Juhtkiri

Juhtkiri | Tallinna vabastamine, järjekordne katse (11)

Õhtuleht.ee, 22. september 2015, 18:59
 
Oli see nüüd kuupäevamaagia, et kapo tegi nii tähendusrikkal päeval tõsiseltvõetava katse vabastada Tallinna Edgar Savisaart kinni pidades? Maagia maagiaks, kuid organite jõupingutusi Eestit korruptsioonist vabastada saab vaid tervitada. Opositsiooni juhi ja pealinna linnapea kinnipidamist kahtlustatuna korduvas altkäemaksuvõtmises saab Eesti oludes võrrelda ulatusliku poliitilise maavärinaga.

Ootuspärane oli ka Keskerakonna esimene ametlik reageering, et nende juhi kinnipidamine on poliitiliselt motiveeritud tegevus, millega püütakse summutada mastaapset korruptsiooniskandaali ASis Tallinna Sadam. Savisaare juhtum võib sadamaskandaali tõepoolest vähemalt mõneks ajaks varju jätta. Kahtlustuses mainitud  mitusada tuhat eurot pole küll nii mastaapne kui Tallinna sadama miljonid, kuid summa on ometi oluliselt suurem kui too 500 eurot, mille pärast kapo varem Keskerakonna kontorit mastaapselt puistas. Nii või teisiti – praegu räägitakse mitte lihtsalt altkäemaksuvõtmisest, vaid korduvast tegevusest, mille eest süüdimõistmisel võib maksimumkaristusena minna kuni 10 aastaks vangi.

Samal teemal

Poliitikas varjatult liikuvast rahast on räägitud aastaid, kui meenutada kas või Silvergate'i ning praegust praamiliikluse ja sadamaga seotut. Vaevalt, et Keskerakond oma esimeest Allan Kiili kombel erakonnast välja viskab, pigem vastupidi. Löögi alla sattunud Savisaar võidakse ühel häälelt parteijuhiks tagasi valida, kuid tulevikus peaministriks või presidendiks tõusmisega on lood pehmelt öeldes kesisemad.

Mida aga räägib Eesti poliitilise kultuuri kohta Savisaarele esitatud kahtlus ning praamiärimees Leedo kinnitusel talle võimupoliitikute poetatud vihje, et kui olla meie vastu head, on kõik võimalik? Oleme juba ammu olukorras, kus poliitikas tundub kõik räpane ja määritud. Prominentsele poliitikule kahtlustuse esitamine oli küll ootamatu, kuid tõi samas kaasa kergendustunde – tehtud, lõpuks ometi!

Et kahtlustatavate nimekirjas on suurärimehed Aivar Tuulberg, Hillar Teder, Alexander Kofkin ja Vello Kunman, samuti maadevahetuse tingimisi karistatud kangelane Villu Reiljan ja Kalev Kallo, siis raputab uurimine Eesti poliitilist ja ärieliiti igal juhul korralikult, sõltumata tulevasest kohtuotsusest. Kindlasti peavad organeil selliste prominentide pitsitamiseks olema väga vettpidavad tõendid. Ühiskondlik tellimus õhk klaariks lüüa oli juba ammu esitatud.

11 KOMMENTAARI

n
nii 23. september 2015, 12:30
kahju et obhss sorvvo likvideeriti ...
a
Aga 23. september 2015, 09:04
kes annab organeile korraldusi ja kes kontrollib organeid ise?
Loe kõiki (11)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee