Eesti uudised

Savisaare süüasjas on kahtluse all ka tuntud ärimehed Kunman, Reiljan, Teder ja Kofkin (12)

Õhtuleht.ee, 22. september 2015 16:16
Edgar Savisaar ja Villu Reiljan 2006. aastal.Foto: Kalev Lilleorg
Tallinna linnapea Edgar Savisaare süüasjas on kahtlustuse saanud ka ärimees Vello Kunman ja kunagine tipp-poliitik Villu Reiljan. Altkäemaksu vahendamise kaasaaitamises kahtlustatakse ka Kalev Kallot.

Riigi peaprokurör Lavly Perling kinnitas pressikonverentsil, et nii Reiljan, Kunman, Teder, Kofkin kui ka Kallo on saanud kahtlustuse Savisaarega seotud süüasjas osalemises.

Kunmani firma Silikaat Grupi turundus- ja kommunikatsioonijuht Manuela Pihlap kinnitas ERR-i uudisteportaalile, et ettevõttes viidi täna läbi uurimistoiminguid.

Tedre firma ehitab Tallinna kesklinna Admiraliteedi basseini juurde kaubandus- ja ärilinnakut. Ta on ka hiljuti altkäemaksu skandaali sattunud Tallinna Sadama nõukogu liige.

Kofkinit ja Savisaart seovad aga laenud: 2013 aastal laenas linnapea ärimehelt 32 000 eurot, mille Kofkin hiljem kustutas.

Täna hommikul esitas kaitsepolitsei Tallinna linnapeale Edgar Savisaarele kahtlustuse korduvas altkäemaksu võtmises. Linnapea on kahtlustatavana kinni peetud ja temaga viiakse praegu läbi menetlustoiminguid.

Kahtlustuse järgi võttis Edgar Savisaar 2014. ja 2015. aastal korduvalt altkäemaksu varade ja soodustustena nii enda kui ka kolmanda isiku kasuks kokku mõnesaja tuhande euro väärtuses.

Samal teemal

25.09.2015
Ärileht: Keskerakonnal tekkis enne valimisi müstiline sularahavajadus
23.09.2015
Altkäemaksuskandaali osaline lahkub Eftenist
23.09.2015
Kalev Kallo: pean kahtlustust põhjendamatuks
23.09.2015
Edgar Savisaar: "Ärge närveerige, kõik on korras!"

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee