Eesti uudised

Uudis on täiendamisel!

Altkäemaksuskandaalis on kahtlustuse saanud ka Kalev Kallo (29)

Õhtuleht.ee, 22. september 2015 16:08
Riigi peaprokurör Lavly Perling ja kaitsepolitseiameti peadirektor Arnold Sinisalu andsid täna pressikonverentsi, kus selgitasid Edgar Savisaarele esitatud kahtlustuse sisu.Foto: Alar Truu
Riigi peaprokurör Lavly Perling ja kaitsepolitseiameti peadirektor Arnold Sinisalu andsid täna pressikonverentsi, kus selgitasid Edgar Savisaarele esitatud kahtlustuse sisu.

Kaitsepolitsei pidas täna hommikul kinni Edgar Savisaare, kellele esitati kahtlustus korduvas altkäemaksu võtmises. Kahtlustuse kohaselt võttis Savisaar sel ja eelmisel aastal korduvalt altkäemaksu varade ja soodustustena nii enda kui ka kolmanda isiku kasuks kokku mõnesaja tuhande euro väärtuses.

Samal teemal

Riigi peaprokurör Lavly Perling ütles pressikonverentsil, et Savisaart kahtlustatakse korduvas altkäemaksu võtmises ja kõne all on konkreetselt neli kuriteoepisoodi ja koos Savisaarega on kahtlustuse all seitse inimest.

Kasu saaja on lisaks Savisaarele ka kolmas isik, mis kahtlustuse kohaselt on Keskerakond.

Praegustel andmetel on kahtlustuse saanud Porto Franco OÜ suuromanik Hillar Teder, Silikaat Grupi omanik Vello Kunman, tema nõunik ja endine poliitik Villu Reiljan, ehituskontserni Rand & Tuulberg suuromanik Aivar Tuulberg ning ettevõtja Alexander Kofkin. Villu Reiljan vahendas kahtlustuse kohaselt altkäemaksu ja teisi eelmainituid kahtlustatakse altkäemaksu andmises.

Peaprokurör kinnitas ka, et altkäemaksu summad jäävad mõnesaja tuhande euro piiridesse ja kahtlustavate hulkas on ka Keskerakonna liige Kalev Kallo, keda kahtlustakse kaasaaitamises nii altkäemaksu andmisele kui ka võtmisele.

Keegi kahtlustalustest ei viibi kinnipidamisasutuses, ütles peaprokurör, kes lisas, et nad ei pidanud seda seni vajalikuks.

Peaprokurör Lavly Perling ütles ka, et kõigi kahtlustatute elu- ja töökohtades on läbiviidud ka läbiotsimised.

Küsimusele, kuidas tagada, et kahtlusalused plehku ei lähe, vastas Sinisalu, et ta ei näe mõtet, miks nad peaksid pakku minema ja sel moel oma agooniat pikendada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee