Eesti uudised

GALERII | Hommik autovabas Tartus: bussipeatustes valitseb tühjus! (3)

Geidi Raud, 22. september 2015 10:36
Foto: Geidi Raud
22. septembril tähistatakse rahvusvaheliselt autovaba päeva. Tartu linnavalitsus kutsus linlasi täna oma auto koju jätma ja kasutama ühistransporti, kus on autojuhtidele sõit prii. Teisipäeva hommikul olid aga bussipeatused vähemalt kesklinna ümbruses tühjad ja autosid linnapildis tavapärasest vähem ei sõitnud.

Ka Annelinnast kesklinna sõitnud bussis oli teisipäeva hommikul reisijaid sama palju nagu igal hommikul. Samuti ei tundunud, et bussipeatustes tavapärasest rohkem inimesi ühistransporti ootaks. 

Kui magalarajooni bussipeatustest ikka inimesi bussi sisenes, siis Tartu kesklinna ümbruses olevates bussipeatustes seisis kella 8 ja 9 vahel vaid mõni üksik inimene ja ka sinna suundunud bussidest ei astunud maha rohkem kui kümmekond tööle ruttavat linlast.

Tartu linnavalitsus kutsub sõidukijuhte üles teisipäeval oma auto koju jätma ja kasutama ühistransporti, jalgratast või mõnda muud säästlikumat liikumisviisi. Autojuhid saavad 22. septembril Tartu linnaliinibussides juhiloa ettenäitamisel sõita tasuta.

Samal teemal

21.10.2015
Oslo kavatseb saada esimeseks autovabaks suurlinnaks
28.09.2015
GALERII | Autovaba Pariis katkestas Champs-Elysees'l autoliikluse
22.09.2015
MÄLUMÄNG | Täna on rahvusvaheline autovaba päev!
21.09.2015
Tartus on autovabal päeval autojuhtidele bussisõit tasuta