Keith BoanasVideo: Alar Truu
Mart Treial, Lilleküla | Video: Alar Truu 21. september 2015 22:27
Eesti naiste jalgpallikoondise peatreener Keith Boanasel jätkus oma hoolealustele hoolimata 0:8 kaotusest vaid kiidusõnu. Eriti pika pai sai tipuründaja Signy Aarna.

"Signy tahtis meeleheitlikult väravat lüüa, aga ta lööb neid tulevikus palju-palju. Ta võiks isegi mängida sellel tasemel," arvab aastaid Inglismaa naiste kõrgliigas peatreeneri ametit pidanud britt. "Tal läheb Soomes hästi, kuid usun, et ta saaks kenasti WSL-is (Inglise naiste profiliiga - M.T.) hakkama."

"Olen teda varemgi sinna soovitanud ja kui ma kunagi koju lähen ning mõnda sealset klubi juhendama hakkan, siis Signy on üks esimesi mängijaid, kelle ma toon. Ärge selle pärast muretsege!"

Keith Boanase intervjuu tõlge:

Eesti naiste jalgpallikoondise peatreener Keith Boanas, 0:8 kaotus Inglismaale, kuid oled ilmselt üpris uhke oma tiimi üle?
Ma ei suuda seda isegi sõnadesse panna. Esimesel poolajal tekitasime neile kõvasti probleeme. Signy töötas kogu väljaku ulatuses äärmiselt kõvasti. Ta soovis nii väga head esitust teha. Kõik tahtsid.

Arvan, et kõik, mis tegime sel nädalal viis selleni. Rääkisime, et ei tohi mingil juhul alla anda, isegi kui meile lüüakse kiire värav, mis ka juhtus. Pärast seda ärkasime üles ja tegime korraliku poolaja.

Peame aru andma, et mängisime täisproffide vastu, kes treenivad iga päev ja on tippvormis. Nad mängivad koos tippklubides ja mõistavad üksteist hästi.

Ja need värava, mis lõpus meile löödi... viis-kuus oli maksimum, mida me väärisime. Aga viimased väravad tulid puhtalt väsimuse arvelt. Raske on keskenduda, kui oled surmväsinud. Keegi ei saa neid süüdistada, nad jätsid endast kõik väljakule. Olen nende üle nii uhke.

Kui vaatame, kus me maailma mõistes paikneme, siis on raske rohkemat tahta. Eestlased peaksid olema uhked naiskonna üle ning neid toetama ja julgustama. Tänane mäng tõestas, mida on võimalik korda saata, kui suudame mõningaid asju muuta. Muidugi see võtab aega ega juhtu üle öö, aga need mängijad tõestasid, milleks Eesti tüdrukud võimelised on.

Kui eriline oli oma kodumaa vastu mängida?
See polnud mu kodumaa täna. Mitte palga ega töö pärast, vaid need on minu mängijad. Täna oli Eesti minu riik. Tunnen paljusid inglannasid, kes tulid präast mängu mu juurde ja kiitsid Eesti esitust. Nad teavad mind ja mida ma nõuan mängijatelt.
Teadsime, mida neilt oodata, arvasime isegi nende algkoosseisu õigesti. Muidugi minu teadmised aitasid selle kaasa. Seepärast pidasime ka nii kaua vastu, et teadsime, mida neilt oodata. Lõpus mängis rolli väsimus.

Oled Eestit juhendanud ligi kuus aastat, kas täna oli raskeim mäng?
Absoluutselt! Enne mängu ütlesin, et see on meie MM-finaal. Mõnel mängijal ei pruugi enam iial avaneda võimalust selliste mängijate vastu mängida.

Inglismaa oleks võinud isegi MMi võita, kui neil oleks poolfinaalis rohkem õnne olnud. See on üks parimaid koondiseid maailmas. Pole vahet, et neil oli pisut teistsugune koosseis, kõik on sama tasemega. Fakt, et nad panid Aluko ja Ellen White'i mängu, näitab, et nad polnud kolme-nelja väravaga rahul, vaid tahtsid rohkem väravaid. Aga see on kompliment meile.

Kas vahetasid Inglismaa peatreeneri Mark Sampsoniga pärast mängu mõne sõna?
Ei. Ta läks pärast esimest poolaega tribüünile ega andnud mulle selleks võimalust. Arvan, et ta polnud rahul sellega, mida ta avapoolajal nägi. Tekitasime neile probleeme. Arvan, et ta läks tribüünidele, et näha asja teise nurga alt. Ta ootas oma naiskonnalt paremat esitust. Arvan, et see on kiitus meile.